Foto – Zane Bitere/LETA

Basketbola meitenes līdz beigām cīnās ar spēcīgo Austrāliju 0

Latvijas sieviešu basketbola izlase, turpinot gatavošanos Pasaules kausa izcīņai, svētdien pārbaudes turnīrā Parīzē ar rezultātu 70:77 (12:18, 15:12, 24:20, 19:27) piekāpās Austrālijai, kura ir vairāku olimpisko spēļu un Pasaules kausa izcīņu medaļniece.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 170

Latvijas izlases rindās rezultatīvākā ar 24 punktiem un desmit izprovocētām piezīmēm bija Anete Šteinberga, 20 punktus guva Kitija Laksa, bet ar 11 punktiem atzīmējās Kristīne Vītola. Šteinbergai un Vītolai katrām arī pa sešām atlēkušajām bumbām.

Tikmēr pretiniecēm ar 15 punktiem un 14 bumbām zem groziem atzīmējās Aleksandra Bantone.

Latvietēm spēles pirmajās piecās minūtēs tikai vienu reizi izdevās iekarot pretinieču grozu, kā rezultātā austrālietes izvirzījās vadībā ar 10:2. Tiesa, nedaudz vairāk kā minūti pirms pirmās ceturtdaļas beigām pēc Laksas tālmetiena komandas šķīra vairs tikai divi punkti – 12:14.

Otrajā ceturtdaļā Austrālija pāris reizes ieguva deviņu punktu pārsvaru, taču līdz pirmā puslaika beigām pretinieču handikaps tika samazināts līdz trim punktiem, pirms lielā pārtraukuma rezultāta tablo vēstot 30:27 “opālu” labā.

Trešās ceturtdaļas gaitā latvietes pakāpeniski centās pārņemt vadību, divreiz panākot neizšķirtu, bet ceturkšņa nogalē iegūstot vēlamo – pēc Laksas metieniem jau 51:48 Latvijas labā.

Ceturtās ceturtdaļas pirmajā sešās minūtēs no Latvijas izlases precīzi meta tikai Šteinberga. Spēles nogriežņa sākumā viņai izdevās noturēt līdzīgu rezultātu, bet ceturkšņa otrajā pusē austrālietes attālinājās, Latvijai ciešot zaudējumu ar 70:77.

Trīs komandu turnīrā Latvijas izlase piektdien ar 64:74 zaudēja Francijai, savukārt Austrālija sestdien mājiniecēm piekāpās ar rezultātu 77:85. Līdz ar to turnīrā uzvarēja Francija, kam sekoja Austrālija un Latvija.

Austrālijas izlase ir iepriekšējā Pasaules kausa bronzas medaļniece, savukārt 2006.gadā austrālietes kļuva par pasaules čempionēm.

Uz Parīzi Latvijas izlase devās 13 spēlētāju sastāvā, mājās paliekot Zentai Meļņikai, kurai ir neliels savainojums, kas neļauj trenēties un spēlēt ar pilnu jaudu. Līdz ar to komanda nolēma lieki neriskēt un atstāt centra spēlētāju mājās.