Basketbola saldais ēdiens – Latvija uzvar Krieviju 0

Latvijas basketbola izlase, gatavojoties Eiropas čempionātam, ceturtdien “Arēnā Rīga” ar 72:52 sagrāva Krievijas izlasi. Šī mūsu basketbolistiem ir tikai otrā uzvara vēsturē spēlēs pret lielajiem kaimiņiem, taču jāpatur prātā, ka viņiem šoreiz trūka daudzu līderu un šī bija tikai pirmā pārbaudes spēle, kamēr mūsējiem – ceturtā.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
VIDEO. “ASV aizliedz ar likumu, Latvijā tirgo uz katra stūra!” Brīdina par zīdaiņiem bīstamām precēm 13

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 15 punktiem bija kapteinis Jānis Blūms, bet Rolanda Freimaņa kontā 13 punkti. Krievijas izlasē 15 punktus savāca Sergejs Karasjovs.

Spēles pirmajās minūtēs Latvijas basketbolisti nekādi nespēja atrast veidus, kā apspēlētu krievu aizsardzību un pretinieki spēja panākt 10:0 savā labā. Pirmos punktus Jānis Strēlnieks guva, tuvojoties ceturtās minūtes beigām. Sākoties spēlētāju maiņām abās komandās, rezultāts pieauga līdzīgi. Pēc pirmās ceturtdaļas Latvijas izlase atradās iedzinējos ar sešiem punktiem (11:17).

Otrajā ceturtdaļā pirmos septiņus punktus guva mājinieki, divreiz izceļoties Rolandam Freimanim un tālmetienu realizējot Kristapam Janičenokam. Ceturtdaļas vidū Latvijas komandai izdevās divas ļoti skaistas epizodes, kad ar “Slam Dunk” skatītājus iepriecināja Freimanis un Kaspars Bērziņš, panākot plus seši (27:21). Realizējot vairākus tālmetienus un sekmīgi darbojoties aizsardzībā, izdevās pārsvaru dubultot. Puslaika pēdējā uzbrukumā Jānis Strēlnieks realizēja pustālo metienu, panākot +14 (42:28).

Otrā puslaika sākumā iestrēga Latvijas izlases uzbrukums un pirmos punktus izdevās gūt vien tad, kad bija nospēlētas vairāk kā četras minūtes. Arī oponenti nespēja saprasties ar “Arēna Rīga” groziem, nerealizējot arī vairākus brīvus metienus. Tas ļāva Latvijai ne tikai saglabāt pārsvaru, bet arī pieaudzēt. Dairim Bertānam realizējot trejaci un Rolandam Freimanim labi pacīnoties zem groza, Latvijai 26. minūtē +17. Šādu pārsvaru arī izdevās noturēt līdz ceturtdaļas beigām (57:40), ko ar precīzu soda metienu noslēdza valstsvienības debitants, šī gada Eiropas U-20 vicečempions Jānis Bērziņš.

Pēdējo ceturtdaļu ar diviem precīziem tālmetieniem ievadīja Jānis Blūms un Latvijas pārsvars sasniedza 23 punktus un šaubu par uzvarētāji faktiski vairs nebija. Beigu rezultāts 72:52. Rītvakar abas komandas tiksies atkārtoti.