Basketbols ienāk Kauguros ar “Jūrmala/Fēnikss” uzvaru 0

“Jūrmala/Fēnikss” basketbolisti LBL čempionāta pirmajā spēlē savā jaunajā Jūrmalas Valsts ģimnāzijas sporta zālē ar 77:68 pārspēja “Barons” komandu.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Jauna un gaiša mājvieta ar apmēram 800 skatītāju vietām, pieklājīgi pilnas tribīnes un spēles izskaņā izcīnīta uzvara – tā sākās jaunā Jūrmalas basketbola ēra Kauguros. Trīs ar pusi ceturtdaļas laukumā ritēja līdzvērtīgā spēkošanās, kurā nevienai komandai neizdevās iegūt vērā ņemamu pārsvaru. Vairāk priekšā bija baroni, tomēr spēles izskaņā aukstasinīgāk nospēlēja jūrmalnieki. Īpaši jāizceļ divi komandas debitanti, 19 gadus vecie Mārcis Saulītis un Kristians Vīksne, kuri ar savu drošo spēli bija starp galvenajiem uzvaras līdzautoriem.
“Jūrmala/Fēnikss” guva divreiz vairāk (40-20) punktu no tieša groza tuvuma un plašāk izmantoja visas komandas resursus, spēli kā rezervistiem sākušajiem gūstot 48 punktus pret rīdzinieku 18.

Citā spēlē “Valka/Valga” iemeta 13 no 23 tālmetieniem, “LU” studentu grozu sākot bombardēt ar pirmajām minūtēm. Tas Jura Umbraško trenētājai komandai ļāva turēties vadībā visu spēles laiku un sasniegt 20 punktu pārsvaru. Tikai spēles izskaņā “LU” samazināja rezultāta starpību, taču pacīnīties par uzvaru bija par vēlu. “Valka/Valga” komandā jāizceļ komandas kapteinis un snaiperis Kristo Sāge, kurš trāpīja piecus no sešiem tālmetieniem.

Nākamās LBL čempionāta spēles tiks aizvadītas sestdien, 1. oktobrī: BK “Jēkabpils” – “VEF Rīga”, “Ogre/Kumho tyre” – BK “Ventspils”.

LBL ČEMPIONĀTS
“Jūrmala/Fēnikss” – “Barons” 77:68
(12:16, 34:35, 52:52). Saulītis 15+8AB, Elksnis 14, Pinete 11; Jogela 15, Geks 14, Zonne 11.
“Valka/Valga” – “Latvijas Universitāte” 89:82 (27:20, 47:35, 75:57). Sāge 20, Žvīgurs, Bricis pa 16; Eiduks 22, Lasenbergs 13, Jaunzems 11.