Mobilā versija
-0.5°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
15. oktobris, 2012
Drukāt

Basketziņas īsumā: Baško-Melnbārde paraksta Francijā, Porziņģi atlaiž Itālijā

Foto: LETAFoto: LETA

Gunta Baško-Melnbārde karejru turpinās Francijas čempionātā “Nantes” komandā, kas pēc četrām nacionālā čempionāta kārtām ar četrām uzvarām ir līdere.

Gunta šoruden pacietīgi gaidīja savu līguma piedāvājumu un tādu no Nantes saņēmusi jau pēc sezonas oficiālā sākuma. “Nantes” komandā Baško-Melnbārde aizvietos pirms vairākām sezonām “TTT Rīga” spēlējušo baltkrievieti Tatjanu Troinu, kurai smaga savainojuma dēļ šosezon vairs nebūs iespēju atgriezties laukumā. Iepriekšējo sezonu Baško-Melnbārde sāka “TTT Rīga” komandā, pabeidza Kurskas Dinamo” klubā Krievijā. 

# Itālijas augstākās līgas klubā Kremonā treneru akluma dēļ Jāni Porziņģi gribēja izmantot pavisam citā pozīcijā, kā liepājnieks spēlējis karjeras lielāko daļu. Lieki teikt, ka nekas prātīgs neizdevās un portāls Sportando ziņo, ka līgums ar spēlētāju tiks lauzts.

# VTB Vienotajā līgā A grupā “Astana” – “Azovmash” 75:72 (42:34, Saimons 18; Raduljica 13), “Turow” – “Khimki” 79:86 (31:46, Žilinskis 23; Moņa 17); B grupā “Nymburk” – “Lokomotiv-Kubanj” 81:74 (30:35, Ābrams 25; Maričs, Kalatess pa 16), “Žalgiris” – “Triumph” 80:76 (37:44, 74:74, K. Lavrinovičs 20; Naimi 27), “CSKA” – “Jeņisej” 77:52 (39:25, Nikolass 14; Koltiševskis 10). “VEF Rīga” otrdien Klaipēdā spēlēs pret “Neptunas”, svētdien Rīgā pret Eirolīgas pērnās sezonas finālistiem Maskavas “CSKA”.

# Vienā no pēdējiem pirmssezonas pārbaudes turnīriem, UGMK kausa izcīņā Jekaterinburgā triumfēja turnīra saimnieces “UGMK”, finālā ar 83:68 pārspējot Orenburgas “Nadeždu”. Anete Jēkabsone-Žogota vēl nespēlē pērnā ceļgalu saišu plīsuma dēļ, taču cer atgriezties laukumā tuvākā mēneša laikā. “Nadežda” komandā sešus punktus finālā guva Zane Tamane. Uz šo turnīru bija ieradusies un palika pēdējā vietā ungāru “Gyor”, toties Ieva Kubliņa tika pie turnīra labākās spēka uzbrucējas balvas.

# Latvijas un Igaunijas apvienotajā čempionātā dāmām otrajā spēļu dienā “TTT juniores” – “AmEst Rapla” 72:65 (37:29, Reine 19, Langina 13, Bērziņa 11; Hāsa 23), “TTT Rīga” – Tallinas universitāte 109:42 (60:21, Rozenberga 27+13AB, Krastiņa 24, Brīdiņa 18; Perva 16), “Eclex Tallinn” – “LU” 91:56 (49:29, Mesila-Kārmane 15; Vorma 21, Neilande 11), “Audentes SG” – “RTU/Merks” 61:67 (29:29, Uprusa 12; Lisnere 22, Lazdeniece 18, Audere 10+10AB), Tartu universitāte – “Liepājas papīrs” 51:60 (24:35, Lilleallika 14; Peterkina 19+13AB, Cirša 16, Šēna 10).

 

MŪSĒJIE ĀRZEMĒS

SPĀNIJA. “Lagun Aro” – “Bilbao” 65:72, Rihards Kuksiks 21 min., 9 (2/1, 7/2, 1/1)+3AB. Otrā līga, “Clavijo” – “Melilla” 86:82, Mareks Mejeris 19 min., 6 (3/2, 2/0, 2/2)+3AB.

ITĀLIJA. “Montegranaro” – “Bologna” 73:80, Rolands Freimanis 23 min., 6 (4/3, 1/0). “Reggio Emilia” – “Virtus Roma” 66:77 viesos, Ojārs Siliņš 16 min., 2 (3/1, 2/0)+4AB. “Cremona” – “Brindisi” 69:78, Jānis Porziņgis spēlei nebija pieteikts un itālu mediji ziņo, ka tuvākajā laikā līgums ar latvietis tiks lauzts. Legaduebasket, “Prima Veroli” – “Aget” 81:68 viesos, Mareks Jurevičus 29 min., 14 (6/3, 5/2, 2/2)+6AB.

VĀCIJA. “Artland Dragons” – “Brose Baskets” 78:72, Kristaps Valters 25 min., 8 (2/1, 6/0, 6/6)+4RP.

ADRIJAS LĪGA. “Szolnok Olaji” – “Budučnost” 50:75, Ernests Kalve 31 min., 9 (1/0, 2/0, 10/9). “Partizan” – “Široki” 65:62, Dāvis Bertāns 4 min., bez punktiem.

LIETUVA. BBL, “Lietkabelis” – “Juventus” 95:79 viesos, Kaspars Cipruss 18 min., 10 (7/4, 4/2)+6AB, Kaspars Vecvagars 2 min., bez punktiem.

IGAUNIJA. Valga” – “TTU” 88:81, Edgars Čunda 36 min., 14 (9/5, 3/1, 5/1)+6AB, Raitis Grafs 26 min., 10 (9/4, 3/2). “Tarvas” – “Parnu” 100:84, “Hito” 81:51 viesos, Juris Umbraško 36 min., 14 (6/4, 6/2)+11AB un 32 min., 16 (3/2, 12/3, 3/3), Māris Ļaksa 34 min, 28 (12/7, 8/4, 6/2)+6AB un 25 min., 10 (7/3, 5/0, 5/4).

UKRAINA. “Mykolaiv” (treneris Agris Galvanovskis, 1-3)- “Cherkassy” 76:70, Mārtiņš Kravčenko 24 min., 3 (1/0, 3/1). “Budivelnik” (treneris Ainārs Bagatskis, 5-0) – “Galicina” 80:75, “Kryvbassbasket” (treneris Kārlis Muižnieks, 2-3) – “Odessa” 78:69 viesos.

RUMĀNIJA. “Ploiesti” – “Targu Mures” 79:85 (pag.), Ivars Timermanis 24 min., 6 (3/0, 9/2)+3AB.

UNGĀRIJA. “Marso” – “Szedeak” 90:91 viesos, Mārtiņš Berķis 40 min., 30 (8/7, 13/5, 2/1).

ZVIEDRIJA. “Sodertalje” – “Nassjo” 91:57, Agnis Čavars 8 min., 7 (4/3, 1/0, 3/1). “Norrkoping” – “Solna” 85:80 viesos, “Eagles Stockholm” 69:79, Edgars Jeromanovs 35 min., 18 (3/2, 9/3, 6/5)+10RP+4AB un 33 min., 11 (4/2, 5/1, 4/4)+3RP.

NORVĒĢIJA. “Froya” – “Ammerud” 96:59, Edmunds Gabrāns 29 min., 15+5RP+4AB, Reno Silavs 21 min., 14+3RP.

 

Dāmas

SPĀNIJA. “Cadi” – “Gran Canaria” 59:66 viesos, Sabīne Niedola 27 min., 8 (10/4)+2AB.

UNGĀRIJA. “Sopron” – “Cegledi” 104:53 viesos, Anita Teilāne 23 min., 10 (6/5)+7AB.

RUMĀNIJA. “Targovište” – “Craiova” 86:39, Elīna Babkina 23 min., 16 (7/5, 4/2)+4RP.

VĀCIJA. “Wolfenbuettel” – “Nordlingen” 52:58 viesos, Ieva Kūlīte 32 min., 8+5AB.

TURCIJA. Kausa izcīņas ceturtdaļfinālā iekļuvusi “Mersin” (Kristīne Kārkliņa), ārpus tā palikusi “Tarsus” (Liene Jansone).

ITĀLIJA. Otrā līga, “Cignoli” – “Muggia” 52:54 viesos, Līga Šurkusa 31 min., 6+8AB. “La Spezia” – “Salerno” 57:33, Lauma Reķe 26 min., 18+5AB.

ČEHIJA. “Lokomotiva” – “Trutnov” 61:72 viesos, Baiba Eglīte 8 min., bez punktiem.

NĪDERLANDE. “ProBuild Lions” – “Grasshoppers” 59:61, Anete Horelika 36 min., 10+11AB.

ZVIEDRIJA. “Umea” – “Solna Vikings” 66:76, Eva Pavlovska 33 min., 8+5RP, Inga Borodavko 8 min., bez punktiem.

LIETUVA. “Sūduva” – “Sirenos” 71:78, “Rūta Šiauliai” 71:72, Ieva Veinberga 33 min., 9+4AB un 25 min., 12+4AB, Sabīne Dukāte 16 min., 3 punkti un 22 min., 4+7AB.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+