Basketziņas īsumā: Tamane rezultatīvākā, Babkina lietderīgākā 0

Lielisks divu Latvijas izlases spēlētāju sniegums Eirolīgas astoņu labāko komandu otrajā spēļu kārtā ļāva “Fenerbahce” Stambulas derbijā ar 75:67 (36:45) pārspēt “Galatasaray” un nokļūt uzvaras attālumā no fināla.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 107
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400

Stambulas derbijā, visai nokaitētā atmosfērā 10 000 skatītāju klātbūtnē, Georga Dikeulaka trenētā “Fenerbahce” savu uzvaru nodrošināja ar diviem izrāvieniem otrā puslaika sākumā (18:4) un beigās (12:4). Galvenās lomas spēlēja latvietes. Zane Tamane ar 23 minūtēs gūtiem 19 punktiem (divpunktu metieni 14/7, sodi 6/5) bija rezultatīvākā, ar deviņām atlēkušajām bumbām – labākā cīņā zem groziem. Elīna Babkina vienu minūti pirmajā spēlē nomainīja pret 23 otrajā – 5 punkti (2/2, 2/1) un četras rezultatīvas piespēles. Spēles nogriežņus ar Babkinu laukumā “Fenerbahce” uzvarēja ar +19, kas bija labākais rādītājs komandā. Piektdien izšķirošajā cīņā par iekļūšanu finālā “Fenerbahce” tiksies ar Spānijas “Rivas Ecopolis”. No otras grupas vietu finālā jau nodrošinājusi cita spāņu komanda – Valensijas “Ros Casares”.

# Aija Brumermane nepiedalījās “Famila Schio” otrajā spēlē Eirolīgas Final-8 turnīrā Stambulā, kurā Itālijas čempiones ar 58:65 zaudēja Spānijas “Rivas Ecopolis”.

# LSBL čempionāta regulārajā sezonā otro vietu nodrošinājusi SK “Cēsis” komanda, kas Rīgā ar 73:67 (41:29, Eibele 25; Lazdeniece 19) pārspēja “RTU Merks”. Nākamajā nedēļā abas komandas tiksies pusfinālā, otru pāri veidos “TTT Rīga” – “Liepājas papīrs”.

# Lai iekļūtu Baltijas sieviešu basketbola līgas finālčetriniekā, “TTT Rīga” piektdien Kauņā jāuzvar šī turnīra pēdējo 12 gadu čempiones “Viči-Aistes”. Lietuvas čempiones, tāpat kā divas labākās B grupas komandas – Minskas “Horizont” un Grodņas “Olimpija” – vietu finālturnīrā jau nodrošinājušas.

# Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība otro gadu pēc kārtas iesaistīsies krūts veselības atbalsta akcijās. Sociālās kampaņas ietvaros Latvijas izlases spēlētājas 27. maijā piedalīsies labdarības gājienā un pārbaudes spēli pret Lietuvu aizvadīs rozā formas tērpos. Iespējams, ka rozā formas tērpi Latvijas izlasei būs arī Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēs.

# Latvijas Basketbola savienības jaunās padomes pirmajā sēdē neapstiprināja LBS 2012. gada budžeta projektu, kurā bija paredzēts deficīts – ziņo basket.lv. Padome vērsa uzmanību uz faktu, ka valsts nepilda likuma noteiktās funkcijas nodrošināt nacionālo izlašu startu Eiropas un pasaules čempionātos

# ULEB Eirolīgas ceturtdaļfinālā “Panathinaikos” un “Maccabi” sērijā būs vajadzīga piektā spēle. Šovakar Telavivā “Panathinaikos” uzvarēja ar 78:69 (41:36, Kalates 15; Lengfords, Smits pa 14), sērijā 2-2.

# Edmunds Gabrāns eurobasket.com versijā atzīts par Norvēģijas čempionāta labāko spēlētāju no Eiropas savienības valstīm, kā arī iekļauts čempionāta otrajā simboliskajā piecniekā. Gabrāns čempionvienības “Froya” sastāvā vidēji spēlē guva 15,1 punktus, atdeva 4,1 rezultatīvas piespēles un izcīnīja 3,8 atlēkušās bumbas.

# “VEF Rīga” spēlētājam Dairim Bertānam atveseļošanās termiņu pēc trešdien Ventspilī gūtā potītes savainojuma vēl nevarot noteikt. Labā ziņa, ka lūzums nav konstatēts, sliktā – pampums esot ļoti spēcīgs un tuvākajā laikā jāiztiek bez basketbola. Tostarp sestdien “Arēnā Rīga” izšķirošajā cīņā pret Tallinas “Kalev” par vietu Baltijas līgas četriniekā.