Basketziņas īsumā: Tamane un Babkina bez fināla 0

FIBA Eirolīgā sievietēm Stambulā finālā iekļūt neizdevās “Fenerbahce” komandai un tās divām latvietes, kas izšķirošajā grupas turnīra spēlē ar 70:74 zaudēja Spānijas klubam “Rivas Ecopolis”.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

Spēles lielāko daļu “Fenerbahce” bija iedzinēju lomā, pēdējās minūtes sākumā pat panāca cerīgo 70:71, tomēr – nekā. Zane Tamane 30 minūtēs ar 14 punktiem (8/6, 2/2) bija otra rezultatīvākā zaudētāju rindās, viņai arī astoņas atlēkušās bumbas. Elīna Babkina 24 minūtēs guva septiņus punktus (5/3, 1/1) un pieļāva piecas kļūdas.

# Aija Brumermane 13 minūtēs guva trīs punktus (2/1, 1/1) un izcīnīja divas atlēkušās bumbas “Famila Scio” trešajā zaudējumā FIBA Eirolīgas sievietēm finālturnīrā Stambulā – 71:80 pret saimniecēm “Galatasaray”.

# ULEB Eirolīgā noskaidroti vēl divi Final-4 dalībnieki. Maskavas “CSKA” izbraukumā ar 73:71 (39:28, Kiriļenko 23; Džeksons) pārspēja “Bilbao”, sērijā 3-1. Zaudētājiem Jānis Blūms 10 minūtēs guva četrus punktus (2/2, 3/0). Vēl “Olympiakos” – “Montepaschi” 76:69 (38:39, Spanulis, Heminss pa 19; Zicis, Andersens pa 15), sērijā 3-1.

# LBL čempionātā 14. uzvaru izcīnīja BK “Ventspils”, ar 91:53 (24:9, 49:23, 66:37) sagraujot “BA Turība”. Uzvarētājiem rezultatīvākie bija Laksa (21), Diane (15) un Grejs (15), zaudētājiem Šteinbergs (16) un Pīternieks (10).

# LBL otrajā divīzijā “Barons kvartāls” ar 92:47 (38:20) sagrāva Cēsis un ar 26 uzvarām 28 spēlēs nodrošināja uzvaru regulārajā sezonā. Pusfinālā “Barons kvartāls” pretinieki būs Saldus komanda, otrā pusfinālā spēlēs “VEF” – “Liepājas lauvas 2”.

# LSBL čempionātā “RTU Merks” – “Daugavpils universitāte” 86:60 (Lazdeniece 20; Jevsejeva 16).

# Edgars Jeromanovs ar lielāko spēles laiku, lielāko punktu guvumu un labāko efektivitāti bija pirmā spēles zvaigznes Noršēpingas Dolphins” komandā, palīdzot tais Zviedrijas čempionāta ceturtdaļfinālā viesos ar 91:80 pieveikt “Stockholm 08” un uzvarēt sēriju ar 3-1. Jeromanovam 31 minūtē 17 punkti (4/2, 6/3, 4/4), sešas atlēkušās bumbas, piecas rezultatīvas piespēles, +22 lietderība.

# Igaunijas čempionātā Vara Krūmiņa trenētā Valga” pagarinājumā ar 83:85 zaudēja Pērnavai, neglāba arrī latviešu Reiņa Strupoviča (22) un Laura Blaua (rezultativitāte). Rakverē “Tarvas” ar 91:76 pārspēja Tallinas TTU”, Rinaldam Sirsniņam 19 punkti, Kasparam Ciprusam – 2.

# NBA čempionātā Goldensteiitas “Warriors” bez Andra Biedriņa laukumā ar 100:102 zaudēja Ņūdžersijas “Nets”.