Basketziņas īsumā: Ventspils finālā, 15 tūkstoši Kauņā, Kalvem līgums 0

Ar joni tuvojas jaunā klubu basketbola sezona – pārbaudes spēļu un turnīru virpulī piedalās arī Latvijas komandas un mūsu ārzemēs spēlējošie basketbolisti.

Notriektā tautumeita 6

# Pārbaudes turnīrā Liepājā BK “Ventspils” otrajā spēlē ar 83:66 pārspēja Maskavas “Dinamo”, izškirošo izrāvienu veicot jau pirmajā ceturtdaļā (26:16). Uzvarētāju rindās rezultatīvākie bija Donalds Simss (27), Ervīns Jonāts (13), Ronalds Zaķis (9) un Akselis Vairogs (9). Finālā ceturtdien BK “Ventspils” pretinieki būs Dņepropetrovskas “Dnipro”. Tikmēr turnīra saimnieki “Liepājas lauvas” piedzīvoja otro zaudējumu, turklāt šoreiz ar graujošu rezultātu – 55:85 pret Pasvales “Pieno žvaigždes”.

# Lietuvas superkausa pirmajā spēlē Jānis Blūms ar 26 minūtēs gūtiem 12 punktiem un četrām rezultatīvām piespēlēm bija rezultatīvākais “Lietuvos Rytas” spēlētājs, tomēr Viļņas klubam pamatīgs pēriens Kauņā pret “Žalgiri” – 71:89. Šo sezonas atklāšanas spēli apmeklēja 15 tūkstoši skatītāju!

# BK “Valmiera” arī otrajā pārbaudes spēlē piekāpās Tallinas “TTU” komandai, šoreiz ar 68:76. Vidzemniekiem Kalvis Krūmiņš guva 15 punktus, Edmunds Elksnis – 12, Māris Ziediņš – 11, Pāvels Veselovs un Jānis Kaufmanis – pa 10. Dažādu iemeslu dēļ šajā mačā komandai palīdzēt nevarēja Raimonds Gabrāns, Jānis Bērziņš, Viktors Iļjins un artjoms Butjankovs.

# Ernests Kalve pēc atrādīšanas Milānas “Armani Jeans” komandā parakstījis līgumu ar Ungārijas čempioniem “Szolnoki”. Atgādināsim, ka pagājušajā sezonā Šolnokas komanda iekļuva FIBA Eiropas izaicinājuma kausa izcīņas četriniekā, ceļā uz to apspēlējot Ventspili.