Sports
Basketbols

Baško: Mēs varētu pārsteigt ar lielu neatlaidību un spītību0

Foto – LETA

Latvijas sieviešu basketbola izlase pirms debijas Pasaules kausā ir tikai sagatavošanās ceļa sākumā, tāpēc komandai vēl ir daudz ko pilnveidot savā sniegumā, sarunā ar aģentūru LETA atzina valstsvienības pieredzējušākā spēlētāja Gunta Baško.

Latvijas dāmu izlase piektdien pārbaudes turnīrā Rīgā sīvā mačā ar 67:62 uzvarēja Zviedrijas basketbolistes. Sestdien latvietes mērosies spēkiem ar Krieviju, bet svētdien spēlēs pret Ukrainu.

“Jebkurš mačs, ko spēlēsim, būs smags. Labā ziņa, ka ir tikai augusts un mums vēl ir daudz ko pielikt. Protams, pirmajā spēlē bija kļūdas un satraukums, bet tas viss ir labojams. Kļūdiņas būs, bet turpmāk kā komanda tikai pilnveidosimies,” uzskata Baško.

“Mačā pret Zviedriju bija daudz nepiespiesto kļūdu, arī pie sava groza nesavācām bumbas. Jāturpina strādāt arī pie metienu precizitātes. Šad un tad arī sasteidzam, tāpēc kombināciju vajadzētu izspēlēt līdz galam vai arī padarīt to garāku. Kopumā ir labi. Lai arī pārbaudes spēle, uzvara paliek uzvara – tas dod labu sajūtu. Domāju, esam uz pareizā ceļa,” optimistiska bija Baško, kura piektdien aizvadīja 185.spēli izlases rindās. Viņa līdz ar to kļuva par visu laiku visvairāk maču nacionālājā izlasē aizvadījušo Latvijas basketbola spēlētāju, apsteidzot Uvi Helmani, kurš savulaik valstsvienībā aizvadīja 184 spēles.

Pieredzējusī spēlētāja, kura karjeras laikā piedalījusies septiņos Eiropas čempionātu finālturnīros un 2008.gada Pekinas olimpiskajās spēlēs, piebilda, ka šāds pārbaudes turnīrs ir ļoti vērtīgs arī komandas treneriem.

“Lai arī mums vēl ir daudz jāstrādā, šādā pārbaudes turnīrā treneri var izvērtēt katru basketbolisti. Šobrīd esam 17 – pirmajā spēlē piedalījās 12, nākamajā tās būs citas un aiznākamajā vēl citas. Tik īsā laikā varam jau pagūt saspēlēties un arī treneri redz, kā mēs kopā spēlējam un kas katrai meitenei ir jādara vairāk,” skaidroja Baško.

Pasaules kausa apakšgrupā Latvijas basketbolistes spēkosies ar Ķīnu, Senegālu un planētas titulētāko izlasi ASV.

“Domāju, mēs pretinieces Pasaules kausā varētu pārsteigt ar lielu neatlaidību un spītību. Pārnestā nozīmē grauzīsim dēļus. Cīnīsimies par katru laukuma centimetru un bumbu. Nebūs nevienas vieglas spēles. Pasaules kauss ir kaut kas fantastisks. Ja par to padomā, man katru reizi uzmetas zosāda. Domāju, tā ir visām komandām. Tikt šādā turnīrā ir gandarījums, bet pie tā svarīgākais ir neapstāties. Jāturpina strādāt un meitenes grib to darīt,” uzsvēra Baško, kura par mērķiem Pasaules kausā vēl gan nav domājusi.

“Tik tālu nedomāju, jo tas nav mans darbs. Eju laukumā un izdaru savu darbu pēc vislabākās sirdsapziņas. Protams, kurš atbildīgos turnīros negrib medaļas? Domāt par to ir pāragri, mums ir jākoncentrējas katram solim, ko speram, un spēlei. Ja mēs cīnīsimies ar lielu pašatdevi un atdosim sevi visu, būs labi,” bilda basketboliste.

Jau priekšsacīkšu turnīrā Latvijas basketbolistes eksaminēs titulētā ASV izlase, kas būs sacensību galvenā favorīte.

“Vienmēr gribas spēlēt pret tām siprākajām. Ja pret tādām spēlē, pašai gribas spēlēt vēl labāk. Līmenis aug. Negribu, lai amerikānietes pret mums “iedanko” – lai nebūtu tā, ka mūs tur pēc tam rāda visādos “hailaitos”. To nedrīkstam pieļaut. Mums viņām ir jāparāda zobi, jāparāda, ka Latvijā dzīvo dusmīgas lācenes,” piebilda Baško.

Pasaules kausa izcīņā no 22. līdz 30.septembrim notiks Kanāriju salās, Spānijā. Tajā piedalīsies planētas 16 spēcīgākās izlases, kas būs sadalītas četrās apakšgrupās. Grupu uzvarētājas uzreiz kvalificēsies ceturtdaļfinālam, otrās un trešās vietas ieguvējas spēlēs astotdaļfinālā, bet ceturtās vietas ieguvējām turnīrs būs beidzies.

LA.lv