×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
11. novembris, 2014
Drukāt

Bastejkalnā atklās mākslinieciskus soliņus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 13. novembrī, plkst. 16 Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas “Māksla publiskā telpā” ietvaros Bastejkalna virsotnē tiks atklāts trešais paliekošais mākslas objekts – Ērika Boža “Soliņi”, portālam pavēstīja komunikāciju speciāliste Inga Vasiļjeva.

“Soliņi” vienlaikus ir gan mākslas darbs, gan funkcionāli lietojams objekts – tas pilnībā vienādo mākslu ar dzīvi pilsētā. Tas sastāv no 12 dažāda augstuma soliņiem, kuri regulāri izvietoti uz 16 m diametra pamatnes. Soliņu izgatavošanai izmantots betons.

“Soliņi ir demokrātiski: ir iespēja izvēlēties, kādā augstumā sēdēt, ir iespēja izvēlēties būt atšķirīgam. Soliņi māca uzdrīkstēšanos. Soliņi ir nedaudz mistiski: aplī sakārtotas struktūras, tāda kā Stounhendža pilsētas centrā, vienmēr liek iedomāties par kādu rituālu virsvērtību, it īpaši, ja vēl ceļš pirms tam ved kalnā augšup. Apsēsties vienā aplī kopā ar nezināmiem garāmgājējiem – tas droši vien prasīs īsu pārdomu un sevis sagatavošanas mirkli. Galu galā – kur vispār likt skatienu?! Vai skatīties uz apļa vidu, kur nekā nav, vai arī uz pretimsēdošo otrajā pusē? Nedaudz neveikla, bet ļoti terapeitiska situācija dienas skrējiena vidū. Bet soliņi tomēr ir demokrātiski: ja gribas, var arī sēdēt, pagriežot visiem muguru,” pauž mākslinieks Ēriks Božis.

Programmu “Māksla publiskā telpā” 2014. gadā atklāja ar jauno mākslinieku Brigitas Zelčas – Aispures un Sanda Aispura mākslas objekta “Klusā daba” inaugurācijas ceremoniju Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā septembra beigās. 10. novembrī pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas atklāja programmas otro objektu – Ojāra Pētersona mākslas darbu “Lielā vāze”. 2015. gadā programmas “Māksla publiskā telpā” ietvaros paredzēts atklāt vairākus jaunus mākslas objektus Rīgas pilsētvidē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+