BATE bez Dubras kapitulē Barselonā 0

Latvijas futbola valstsvienības aizsarga Kaspara Dubras pārstāvētā Baltkrievijas čempione Barisavas BATE trešdien UEFA Čempionu līgas apakšgrupu turnīra ceturtās kārtas mačā ar 0:3 (0:1) viesos piekāpās pagājušās sezonas turnīra spēcīgākajai komandai “Barcelona” no Spānijas.
Dubra šim mačam tika pieteikts, taču laukumā nedevās.
Spēle iesākās ar mājinieku lielu pārsvaru laukumā, taču bīstamas situācijas viņi jau pirmajās minūtēs neizveidoja. Turklāt dueļa 19.minūtē horvātu pussargs Ivans Rakitičs guva traumu, kā dēļ “Barcelona” galvenajam trenerim Luisam Enrikem vajadzēja veikt maiņu.
Desmit minūtes vēlāk par pretinieku komandas spēlētāja turēšanu soda laukumā 11 metru sitienu uz BATE vienības vārtiem nopelnīja serbu pussargs Filips Mladenovičs. Soda sitienu devās izpildīt brazīlietis Neimars, kurš bija nekļūdīgs.
Zīmīgi, ka šis bija 15.precīzais Neimara sitiens “Barcelona” komandas labā UEFA Čempionu līgas spēlēs, tādejādi kļūstot par otru rezultatīvāko brazīlieti kluba vēsturē šī turnīra spēlēs. 22 reizes katalāņu kluba labā izcēlies Rivaldu, bet 14 vārti Ronaldinju rēķinā.
Turpinājumā “Barcelona” dominēja laukumā, taču otros vārtus mājiniekiem gūt izdevās vien spēles 60.minūtē, kad pēc Neimara piespēles BATE aizsargu ielenkumā 2:0 panāca Luiss Suaress.
Tāpat dienvidamerikāņu tandēms piedalījās trešo vārtu guvumā, kad pēc Suaresa piespēles Neimars nonāca viens pretī tukšiem BATE komandas vārtiem. Brazīlietim nekas cits neatlika kā raidīt bumbu vārtos, tādejādi panākot 3:0 un nodrošinot savai komandai uzvaru.
Abas komandas iepriekšējo reizi savā starpā tikās pirms divām nedēļām, kad BATE savā laukumā kapitulēja ar 0:4. Tobrīd Dubra traumas dēļ nevarēja doties laukumā.
Savukārt pagājušās sezonas UEFA Čempionu līgas uzvarētājai “Barcelona” joprojām nevar palīdzēt tās lielākā zvaigzne Lionels Mesi no Argentīnas.
Tikmēr otrā E apakšgrupas mačā Itālijas vienība “AS Roma” izsēja divu vārtu pārsvaru, tomēr ar 3:2 (2:0) savā laukumā uzveica Vācijas klubu Leverkūzenes “Bayer”.
Jau spēles otrajā minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja ēģiptiešu futbolists Mohameds Salahs, bet pēc nospēlētas pusstundas bosnietis Edins Džeko panāca 2:0.
Otrā puslaika sākumā maķedonietis Admirs Mehmedi vienus vārtus atguva, bet jau pēc sešām minūtēm mača rezultātu izlīdzināja meksikānis Havjers Ernandess jeb Čičarito.
Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 11 minūtes rupji pretinieku soda laukumā nospēlēja viesu aizsargs Omērs Topraks, nopelnot 11 metru soda sitienu uz saviem vārtiem. To devās izpildīt Džeko tautietis Miralems Pjaničs, kurš panāca 3:2, izcīnot savai komandai uzvaru.
E apakšgrupas kopvērtējumā līdere pēc četrām kārtām ar desmit punktiem ir “Barcelona”, pie pieciem punktiem tikusi “AS Roma”, bet “Bayer” rēķinā četri punkti, par vienu apsteidzot BATE vienību.
Grupu turnīrā, kas risināsies līdz 9.decembrim, 32 komandas salozētas astoņās apakšgrupās. Pēc divu apļu sacensībām katras grupas divas spēcīgākās vienības iekļūs astotdaļfinālā, bet trešajā vietā palikušās komandas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgā.
Čempionu līgas fināls nākamā gada 28.maijā norisināsies “San Siro” stadionā Milānā.