×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
1. februāris, 2012
Drukāt

Baterijas savāc un pārstrādā

Iedzīvotāji visā Latvijā nodevuši 20 tonnas izlietoto bateriju, kas tālāk Vācijā tiek pārstrādātas un izmantotas jaunu bateriju ražošanai.

 

Ik gadu Latvijā tirdzniecībai ieved vairāk nekā astoņus miljonus dažādu bateriju, no kurām atkritumos nonāk aptuveni 40 – 50 tonnu dažādu toksisku vielu. Bīstamo atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums “BAO” sadarbībā ar eksprespasta pakalpojumu sniedzēju SIA “DPD Latvija” 2010. gada 23. septembrī sāka projektu “Ekopaka”. Pašlaik ir no­slēdzies pirmais etaps, kura laikā ir savāktas 20 tonnas izlietoto bateriju, bet projekts turpinās, lai baterijas tiktu savāktas atsevišķi, nevis nonāktu kopējos atkritumos.

SIA “DPD Latvija” mārketinga speciāliste Jūlija Vlasova atgādina, ka “Ekopakas” kastītes atrodamas ne tikai lielākajās Latvijas pilsētās – Liepājā, Daugavpilī, Ventspilī, Tukumā, Cēsīs, Valmierā –, bet arī Smiltenē, Dagdā, Balvos, kur ir “Rimi”, “Supernetto”, “Elvi” un “Depo”, degvielas uzpildes stacijas “Lukoil”. SIA “DPD Latvija” baterijas nogādā AS “BAO” atkritumu uzkrāšanas punktos, lai tās tālāk nosūtītu uz Vāciju otrreizējai pārstrādei. Pārstrādes procesā baterijas tiek ievietotas īpašās krāsnīs un karsētas augstā temperatūrā. Karsēšanas process palīdz atdalīt to sastāvā esošās bīstamās izejvielas, pēc tam iegūtās izejvielas tiek atdze­sētas, apstrādātas un izmantotas jaunu bateriju ražošanai.

Jāatgādina, ka AS “BAO” savāc ne vien “Ekopakas” kartona kārbas, bet arī citu veidu izlietotajām baterijām paredzētās kastes bateriju tirdzniecības vietās, izglītības un dažādās sabiedriskajās iestādēs (pavisam 3000 punktos), kas izteikušas vēlēšanos nodrošināt izlietoto bateriju savākšanu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+