×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
9. februāris, 2012
Drukāt

Bateriju vākšanas konkursi sekmē bērnu vides apziņu

baterijas

Izglītības iestādēs notiekošie bateriju vākšanas konkursi sekmē bērnu vides apziņu, secināts “Zaļās jostas” organizētajā konkursā, ar kura palīdzību iegūta informācija un foto stāsti par izlietoto bateriju vākšanas paradumiem Latvijas izglītības iestādēs.

Praktiskā bateriju vākšana sekmējusi bērnu vides apziņu, jo viņi iesaistās ne tikai bateriju vākšanā, bet arī kopā ar audzinātājiem noskaidrojuši to kaitīgo ietekmi uz vidi, rodot atbildes uz jautājumiem, kāpēc tās ir bīstamas un kāpēc piesārņo vidi, ja nonāk tām neparedzētā vietā, aģentūru LETA informēja “Zaļās jostas” pārstāvji.

Konkursa rīkotāji secinājuši, ka izglītības iestādes bateriju vākšanu uztver pozitīvi un ar lielu azartu iesaistās šo videi kaitīgo atkritumu vākšanā. Katrā izglītības iestādē ir entuziastu pulciņš, kas mudina pārējos skolēnus iesaistīties bateriju vākšanā, talkā ņemot dažādus palīglīdzekļus, piemēram, Rīgas, Kapsēdes un Jelgavas bērni paši izveidojuši un ar saukļiem apgleznojuši bateriju vākšanas kārbas, padarot tās pamanāmākas citiem.

Ar izglītības iestāžu palīdzību izlietoto bateriju vākšanā izdevies iesaistīt ne tikai audzēkņus un izglītības iestāžu personālu, bet arī visu tuvāko apkārtni. Kuldīgas un Gaiķu skolēni bateriju vākšanā iesaistījuši pagasta veikalus, bet Apes mazie bateriju vācēji talkā aicinājuši pagasta domi, tuvākās apkārtnes uzņēmumu kolektīvus, pat pilsētas kori un bibliotēku.

Izrādījies, ka bateriju vākšanas konkursā valda sīva konkurence, tādēļ, lai savāktās baterijas netiktu citiem konkurentiem, bateriju vākšanas kastītes esot pat novietotas novērošanas kameru redzeslokā.

Dalība bateriju vākšanas konkursā skolēniem ievērojami mainījusi vides uztveri, un tagad daudzi skolēni apņēmušies arī turpmāk vākt baterijas un makulatūru, šķirot atkritumus, rūpēties par apkārtējās vides tīrību, taupīt elektrību un ūdeni, piedalīties sakopšanas talkās, veikalā izvēlēties tādus produktus, kuriem nav liekā iepakojuma, un izmantot auduma maisiņus, kā arī pārvietoties ar velosipēdu, lietot enerģiju taupošās spuldzītes, palīdzēt dzīvniekiem ziemā un ierīkot uz palodzes garšaugu dobīti.

SIA “Zaļā josta” bateriju vākšanas konkursa “Būsim atbildīgi!” dienasgrāmatas konkurss norisinājās kopš janvāra un tā laikā dalībnieki dalījās savos piedzīvojumos, pārdomās, foto stāstos un interesantākajos brīžos vācot izlietotās baterijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+