×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
8. februāris, 2017
Drukāt

Egils Līcītis: Batjka nošņācies (14)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Aleksandrs Lukašenko

Tikai zvērīgs sorosīts salecas kā dzelts, kad piemin Austrumu partneri Baltkrieviju. Tur esot smags, sastāvējies, neelpojams gaiss un nepanesams ceptu buļbu tvans no katra pavērta Minskas loga – izlepušam eiropeīdam pastāvīgi jāvalkā skābekļa maska.

Turpretī darbaļaužu masas, hokeja fanu tūkstoši, ciemojušies kaimiņzemē, atgriežas pacilāti, neliekas dabūjuši traumatisku stresu. Vietējiem cilvēkiem klājoties labi, nav jāsaskaras ar dzīves pasliktinājumiem. Tautsaimniecībā palielinās piena izslaukumi, rok kālijsāli, ražo belarusus, demogrāfijā – jaunos pārus apbērnojoties atbalsta ar mājokli, kur iekārtot ģimenes pavardu. Citādi Baltkrievijā – viss kā Latvijā. Pie varas ir nacionālkonservatīvas valdības. Administrācijā daudzviet pos­teņos bijušie pārbaudītie kompartijas sekretāri. Esam ceļa jūtīs kopā ar baltkrieviem rīkot pasaules hokeja čempionātu. Kad Minskā nemieros manifestēja arī sievietes, CVK priekšsēde noburkšķēja – būtu labāk pie plīts stāvējušas un boršču vārījušas, kas nav zemē metams padoms citām demokrātijām.

Baltkrievu vadītājs Aleksandrs Lukašenko ir kolhoza priekšsēdētājs, kurš nolicis sekumus, lai ar mēslu dakšām cīnītos pret negācijām savā valstī. Cieņas pēc iemantojis tēvišķā Batjkas pavārdu, cenšas iet kopsolī ar tautu, uzņēmis kursu veidot valsts dzīvesceļu bez revolūcijām un ārkārtas situācijām. Savulaik par to apbalvots ar pēdējā Eiropas diktatora neslavu, un briselieši Lukašenko izsauktu uz tirdīšanu pedagoģiskās padomes sēdē, lai sāk nākt pie prāta, bet ir imūni tautas vēlēti prezidenti, kas ne visur uz paklāja ierodas kā štiki. Beidzamajos gados Batjka zaudē tirāna oreolu, tiek uzlūkots kā mīlīgs koka dieviņš no brīvdabas rezervāta, modificētas demokrātijas iekārtas vadītājs. Kopš brīvību citadelē Savienotajās Valstīs par prezidentu ievēlēts misters Tramps, postpadomju noslēgtības bastionā Baltkrievijā ilgi valdījušais Lukašenko kungs ultraliberāļu acīs droši vien galīgi aizēnots kā kādreizējais ļaundaris.

Uzturot saites starp kaimiņzemēm, no mūsu puses nenoguris uzcītīgi un sekmīgi strādājis Čepānis (pēc tautības baltkrievs). Tubrālības pirtiņā uz lāvas pēc hokejspēles ar kolēgām sadzēruši nacionāļu deputāti. Oficiālā līmenī notikusi nordiskās Latvijas tuvināšanās – attālināšanās Austrumu brālēniem atbilstoši ES direktīvām. Vienbrīd gandrīz stikla sienu cēluši aiz Demenes pagasta robežām, citkārt attiecības mazāk elektrizējušās. Grūti paust patiesību pēdējā instancē – vai Batjka, piemēram, odiozāka, īpatnējāka kulta figūra par līderu bučotāju Junkeru, vai Grieķija labāk pārvaldīta nekā Baltkrievija. Luka ar sābriem arvien bijis draudzīgs un atvērts godavīrs. Ak, tos viesmīlības fluīdus pie Minskas vienošanās slēgšanas, kad baltkrievu prezidents dimanta pilī sagaidīja augstos ciemiņus kā goddevīgs namatēvs! Frau Merkelei pasniegtā buķete aizņēma TV platekrānu, Porošenkam dedzīgi kratīja roku, francūzi sirsnīgi mutēja, pieliecās pret augumā sīko Kremļa saimnieku. Vai no Batjkas dzirdēts nelaipns vārds par Latviju? Vai viņš nav bijis sadraudzībā ar ukraiņiem posta dienās?

Par ko gan Batjka nošņācies un kārpa sūnekli kā Belovežas gāršas sumbrs? Ka niķupoļiem Kremļa administrācijā kaimiņattiecību kopšanai un saudzēšanai žēl lāsītes naftas. Nepatīk, ka belorusi paver logu uz pasauli bezvīzu režīmā ar 80 valstīm. Krievi tak sakonfliktēs ar pierobežu visā garumā! Attiecības ar baltkrieviem bijušas plašā gammā no skāvieniem līdz asumiem. Lukašenko priekšstatā nacionālām valstīm ir savi dzīvokļi, kur otrs nebāž degunu sābra darīšanās. Bet Žirinovskis skaišas, ka baltkrievu prezidents ir teliņš, kurš grib zīst divas govis – dod Krievija, dod Vakareiropa! Cik ilgi varot sūknēt! Lai Luka atdodot savu valsti Federācijai!

Volfovičam jāzina, kad pēdējoreiz dzīrās ciešākai savienībai, Kremlī nobijās, ka par apvienotās valsts caru batjušku ievēlēs gādīgo baltkrievu prezidentu, nevis slāvu kandidātu, un tā savienība paputēja. Tagad krievi var lielīties, ka pārvar sankcijas, dzerot vodku un uzkožot Tālo Austrumu austeres, bet valūtas rezerves fondam redzams katla dibens, ogļūdeņražu cenas nekāpj, tronī sēž dīvains miera nesējs, krievu zemju savācējs, kam – nav rubļu, nav draugu.

Tādos apstākļos būtu negudri mūsu diplomātijai novēloties ar pretim­nākšanu.

Kā sacīja ministrs Rinkevičs, neba Latvijai jātup kā bailīgam zaķītim zem eglītes. Nāk modē veidot divpusējās valstu attiecības, un kam stiept pretī roku, ja ne seniem draugiem baltkrieviem! Batjku pagodinātu, uzaicinot oficiālā vizītē uz Rīgu vai kā goda viesi Latvijas simtgades atzīmēšanā, kazi, mūsu prezidents pavēžotu kaimiņu ezerzemē, noraktu kartupeļus kopā ar Luku, uzēstu drjaņikus.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Autoram par izcilu aprakstāmā materiāla pārzināšanu piešķirt segvārdu- drjaņiks!

 2. Egil, lai tev tik tie drjaņiki vien garšotu!

 3. “drjaņikus”- vai tad tāds E.Līcītim ir sākumvārds, veidojot divpusējās valstu attiecības?!

 4. Pie Batjkas ir tas,ko sauc par”ПОРЯДОК’,kā bija pie mums Kārļa Ulmaņa valdīšanas laikā!

 5. Šķiet,ka būs vien jāsūdz starpt.žurnālistu savienībā par nelietīgu cenzūru,jo ES valstī tas nav pieļaujams !

 6. :-D…. Apžēliņ, vai tiešām muļķībai nav robežu??? Baltkrievija ir 100% ruslandes satelīts, atkārtošu 100%.. Tas, ka kaut ko tur paburšķ ir pilnīgs nekas. Krievu armija kontrolē visus dienestus, ir bāzes un bus vel. Viņi (Baltkrievi) ir atkarīgi no krievu dabas resursiem, tāpēc arī spēj uzturēt mistisko rupniecību, vai kādam mājās ir kāda mūsdienu Baltkrievu prece :-D? Izņēmums var būt ir traktors. + Iznicinājusi baltkrievu valodu un galīnajuši opozīciju… A par čempionatu, nu kalps, kalpam draugs…..

  • tevi dieviņš apdalījis ar humora izjūtu.

  • Un ja vērīgāk sekotu līdz – redzētu identisku rīcību starp mūsu likumu, tikumu un Vovana rīcību. Vienīgais nezināmais, kas no kā špiko. Gājums mums identisks, kas liek aizdomāties, kuram tad Kungam kalpojam???

 7. padomju latvijas kolhozu agranoms speja saglabat baltkrievijas padomju republiku unnenojaukt rupniecibu lauksaimniecibu bet ko guntis izdarija ar latviju viena diena visu sagrava cik lielo bagatibu kuru cela 50 gadus izdalija viena diena saviem braliem latvija nozuda pasaule 25 gadus cinas par paradu atdosanu kapitalistiem- kreditoriem iedzenot iedzivotajus milzigos parados kropligas ekonomikas uzsaksana prihvitizacija saviem braliem par labu nabadziba miljoni tautiesu uz eiropu par vergiem no karla reti kurs aizbrauca no latvijas pat padomju laikos nemuka no latvijas beglu gaitas ka pie gunta ulmana analfabeta polikika….

  • Pamuļķi, aizej paārstējies!!!

  • Nu tik idiotiski muldēt var vai nu kremļa trollis ,jebšu pilnīgs ..Vienīgais jautājums: KURŠ vai kuri stāv aiz Batjkas muguras kas viņam atļāva ko tādu melst?!100% piekrītu BY par to,ka viņiem pašiem nekā nav.Ja Krievija noslēgs dabas resursus,vecim beigas.Tāpat jau viņiem visu pārdod par kapeikām.
   “sens”vismaz 1X aizbrauc uz turieni,apskaties to nabadzību.Piem.mājai nokrāsota tikai ielas fasāde,bet pagalmā – ārprāts.Un tā visur.Tur tu nepapļurkstētu kā te gāni savu valsti!Pietaupi savus murgus / ru./ vai kam citam,jo no PSRS kā tu pesteļo neviens nevarēja pat ekskursijā aizbraukt kaut uz ASV,Franciju<VFR utt.Man daudzi ir aizbraukuši un neviens nav vergs,visi labos darbos/ ar izglītību!/,vai savs bizness.Tur neprasa okupantu val.kapēc aizbrauca no Latvijas !

 8. Reiz Batjka izteicās,ka baltkrievi ir tie paši krievi ,bet ar kvalitātes zīmi.Austrumu kaimiņam tas nepatīk ,iznāk ka cars putins ir krievs bez kvalitātes zīmes.Kāpēc preču tranzīts no Baltkrievijas iet uz Klaipēdu ,bet uz Latvijas ostām? To skaidro Čepānis ,tāpēc ka latvieši no baltkrieviem prasa tādas margaričas par kādām Batjka liek cietumā.

 9. Pilnīgi pareizs raksts. Baltkrievi, atšķirībā no Latvijas, nelien nevienam bez ziepēm un Batjka ļoti labi zina, kuru pogu spiest starptautiski, lai savai zemei gūtu kādu labumu un nekļūtu arī par ienaidnieku. Ļoti labs, diplomātiskais manevrētajs. Lai brāļiem ”buļbašiem” veicas!

 10. Var jau ironizēt, bet kaimiņš ir. Un ne tas sliktākais. Ja šmauc savu lielo brāli, kas mums tur daļas. Ģimenes lieta, tā teikt. Vai” mēs ES arī nešmaucam pa druskai, tikai tā maita negrib ļauties.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kurš viņu vilks?

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pagaidām nav komentējis, vai gatavojas atkārtoti kandidēt uz amatu, tomēr šobrīd politiskais noskaņojums viņam nav labvēlīgs. Neviena no partijām nav paudusi pārliecinošu atbalstu Vējoņa kandidatūrai, un teju vienīgā prezidenta cerība ir Zaļo un zemnieku savienība, taču ar šīm balsīm var izrādīties par maz.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+