×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
22. augusts, 2013
Drukāt

BATL atbalsta ostu nodokļa ieviešanu

LETALETA

Biedrība “Baltijas asociācija – Transports un loģistika” (BATL) atbalsta iniciatīvu valsts budžeta ieņēmumu daļu palielināt uz Latvijas lielo ostu ieskaitījumu rēķina, ieviešot ostu nodokli, informēja BATL pārstāve Marina Gončarova.

 

BATL pauž atbalstu iecerei likumdošanas aktos iestrādāt normas, kas no 2014.gada 1.janvāra liktu lielajām Latvijas ostu pārvaldēm daļu no saņemtajiem ienākumiem ieskaitīt valsts budžetā.

ATL norāda, ka tā ir viena no retajām Latvijas tranzītu pārstāvošajām asociācijām, kas pārstāvot ostās darbojošos privāto investoru intereses, un tās galvenais mērķis esot veicināt Latvijas tranzīta koridora pievilcību. “Atšķirībā no valsts institūciju (brīvostu pārvalžu, valsts kapitālsabiedrību) pārstāvošajām Latvijas Tranzīta biznesa un Latvijas Ostu asociācijām, BATL jau gadiem vērš valsts augstāko amatpersonu uzmanību uz Rīgas un Ventspils brīvostu pārvalžu lēmumiem, kuri grauj Latvijas tranzīta koridora konkurētspēju,” teikts BATL paziņojumā presei.

BATL nepiekrīt izskanējušajiem lielo ostu pārstāvju paziņojumiem, ka nodokļa ieviešana mazinās mūsu tranzīta koridora konkurētspēju. “Ne jau brīvostu pārvalžu novēlota aplikšana ar faktiski vienīgo nodokli pasliktinās Latvijas tranzīta koridora konkurētspēju, bet gan valsts nespēja apturēt brīvostu pārvalžu patvaļu, kura rezultējas interešu konfliktu skandālos, uzrādītajās kriminālapsūdzībās, izšķērdībā, bezatbildīgu investīcijas projektu realizācijā un privāto investoru vajāšanā,” teikts BATL paziņojumā presei.

BATL atbalsta EM iniciatīvu ostu pārvaldēm daļu no saņemtajiem ienākumiem ieskaitīt valsts budžetā, vienlaicīgi nodrošinoties, ka gaidāmās brīvostu pārvalžu papildu izmaksas netiek pārnestas uz brīvostās strādājošajiem komersantiem. “BATL uzskata, ka šāds solis būtu kā signāls Latvijas tranzīta koridora konkurētspējas veicināšanas virzienā, kas ne tikai papildinātu valsts budžetu, bet liktu brīvostu pārvaldēm pārskatīt līdzšinējo izšķērdīgo dzīvesveidu un līdz šim demonstrēto investorus atbaidošo attieksmi,” norāda BATL.

Kā ziņots, valdības koalīcijas partneri nav konceptuāli iebilduši pret Reformu partijas (RP) ierosinājumu par ostas nodevu. RP rosina šos budžeta ienākumus no ostu nodevas novirzīt autoceļu uzturēšanai, “tādējādi atbrīvot budžeta naudu sociālajām vajadzībām – pedagogu, mediķu un iekšlietu sistēmas darbinieku algām un sociālajām garantijām”, teikts partijas paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

RP pārstāvji norāda, ka koalīcijas partneri konceptuāli atbalstīja šo priekšlikumu un tas tiks iestrādāts valsts budžeta plānošanā. Uz nākamo koalīcijas sadarbības padomes sēdi RP arī iesniegs attiecīgu likumprojektu. Saeimas deputāte Zanda Kalniņa-Lukaševica (RP) norādīja, ka nodeva varētu būt aptuveni 20% no ostu ieņēmumiem, kas ir aptuveni 12 miljoni latu, ko piedāvā novirzīt ceļu infrastruktūrai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+