Batons izcīna uzvaru jaunās F-1 sezonas pirmajā posmā 0

Jaunās F-1 sezonas pirmajā posmā – Austrālijas “Grand Prix” izcīņā – svētdien samērā drošu uzvaru izcīnīja “McLaren-Mercedes” komandas britu pilots Džensons Batons.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

2009.gada pasaules čempions startēja no “pole-position” un līderpozīcijā atradās visu distanci.

Otrajā vietā finišēja iepriekšējo divu sezonu pasaules čempions vācietis Sebastjans Fetels no “Red Bull” komandas, trešais palika Batona komandas biedrs un tautietis Lūiss Hamiltons, bet uzreiz aiz goda pjedestāla finišēja Fetela komandas biedrs Marks Vēbers no Austrālijas.

Tikmēr piektais palika spānis Fernando Alonso no “Ferrari” komandas, kuram sekoja “Sauber” pilots Kamui Kobajaši no Japānas un slavenais soms Kimi Raikonens no “Lotus”, kurš F-1 apritē atgriezies pēc vairāku gadu pārtraukuma.

Astotais finišēja otrs “Sauber” pilots Serhio Peress no Meksikas, bet labāko desmitnieku noslēdza mājinieks Daniels Rikjardo no “Toro Rosso” un “Force India” komandas pilots brits Pols de Resta.

Šosezon F-1 kalendārā paredzētas 20 sacīkstes, no kurām pēdējās novembrī notiks Brazīlijā. Šosezon aizvadāmo sacīkšu skaits ir par vienām lielāks nekā pagājušajā sezonā.

Šīs sezonas kalendārā iekļautas arī ASV “Grand Prix” sacīkstes, kuru aizvadīšana aizkavēto trases būvniecības darbu dēļ ilgstoši tika apdraudēta.

Jau vēstīts, ka pagājušajā sezonā F-1 sacensībās dominēja Fetels, kļūstot par jaunāko pilotu, kurš divus gadus pēc kārtas uzvarējis pasaules čempionātā. Tāpat Fetels pagājušajā gadā uzvarēja 15 no 19 kvalifikācijas sacensībām, labojot 1992.gadā Naidžela Mansela sasniegto rekordu.