×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
30. septembris, 2015
Drukāt

Batutu fitness – sadedzini kalorijas lēkājot (1)

Foto - Marta PurmaleFoto - Marta Purmale
Uz nodarbību jāņem līdzi:

ūdens pudele;

dvielis, kur noslaucīt sviedrus;

sporta tērps;

apavi ar stabilu zoli un ne visai garām auklām.

Batuti ir ierasts bērnu izklaides rīks, taču tie var būt arī labi palīgi pieaugušo sporta nodarbībās. Šāda veida fitnesu pasaulē pazīst jau vairāk nekā desmit gadu, bet Latvijā tas ir jaunums. Ne visiem patīk skriet, ne katrs var cilāt svarus, bet lēkāšana uz batuta izklausās pietiekami amizanta, lai aizrautu arī kvēlākos sporta nīdējus. Lai prastu pastāstīt vairāk, devos to izmēģināt uz jaunatvērto studiju Fun Jump.

Uz nodarbību dodos ar domu, ka nekas nopietnas noteikti nebūs – nedaudz palēkāšu, un viss. Taču jau pirmajās piecās minūtes, kad pār pieri notek pāris sviedru tērcītes, priekšstats, maigi sakot, mainās.

Treniņa vietu atrast nav viegli, tā paslēpusies nelielā iekšpagalmā Tallinas ielā. Kad pašas spēkiem to ieraudzīt neizdodas, zvanu administratorei, un pēc atkārtotiem paskaidrojumiem nonāku studijā. Dodoties augšup pa stāvajām kāpnēm, skatienam paveras plašas, gaišas un pagaidām visai patukšas telpas, kuras vēl tiek iekārtotas. Studijas īpašniece Vita Taube laipni ierāda ģērbtuvi, piebilstot, ka somu varu ņemt līdzi uz zāli. Sākumā nedaudz samulstu, taču, ieraugot ģērbtuves, viss kļūst skaidrs – neliela telpa ar krēsliem un plauktiem bez individuāliem skapīšiem, kur ieslēgt savas mantas. Tā kā fitnesa studija ir jauna un tikai attopas no nesen pieredzētas krāpniecības, tas ir piedodami – galvenais tomēr ir plaši izdaudzinātie batuti, kurus manas acis vēl pagaidām nav redzējušas.


Klusums pirms vētras

Viegli satraukta par gaidāmajām izklaidēm (tā man tobrīd šķiet), uzvelku sporta tērpu, ērtus apavus, sasienu matus zirgastē un esmu gatava nodarbībai. Gan priekštelpā, gan ģērbtuvē dzirdama vien pārģērbšanās un apavu čīkstoņa. Pie sevis nodomāju, ka šeit pietrūkst uzmundrinošas mūzikas, bet, sākoties treniņam, saprotu, ka klusums bijis gatavošanās gaidāmajai vētrai – nudien skaļajai mūzikai sportošanas laikā.

Kopā ar aptuveni desmit sievietēm ieejam plašajā zālē, kur ar nelielām atstarpēm novietoti nelieli batuti. Telpas priekšā atrodas spoguļi, bet gar sāniem plaši logi, kas izstaro neierasti mājīgu gaismu, kādas fitnesa nodarbībās parasti nav.

Runājot par batutiem… Dzirdot šo vārdu, prātā uzaust bilde ar diezgan lielu objektu, kas ieskauts aizsargtīklā un aizņem daudz vietas mājas pagalmā. Būtu visai neloģiski, ja nodarbība notiktu ar šāda veida inventāru, bet tieši tā biju iedomājusies. Zālē izvietotie batuti visai maz atgādina ierastos, taču savu funkciju – atsperīgumu – gan pilda gods godam. Kā vēlāk stāstīja studijas īpašniece, to pamatne spēj izturēt līdz pat simt kilogramiem svara.

Kamēr es joprojām netālu no ieejas pētu apkārtni un mēģinu saprast, kas jādara, pārējās entuziastes jau ieņēmušas savas vietas, neatstājot man lielu izvēli: palikuši divi batuti – viens pašā telpas centrā, otrs – aizmugurē. Lai labāk redzētu, kā process izskatās spoguļos, izvēlos vingrot uz tā, kas zāles viducī. Šajā grupā ir tikai daiļā dzimuma pārstāves, bet trenere atklāj, ka nāk arī vīrieši un nevis šādi tādi, bet pat svarcēlāji, kuri izsalkuši pēc pārmaiņas savā nodarbību grafikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+