Dabā
Laika ziņas

Batutus aiznes pa gaisu: vētra izposta atpūtas parku Liepājā 16

Spēcīgais vējš šonakt plosījies SIA „NO EXIT” ierīkotajā atpūtas un rotaļu parkā Liepājā, Pērkones ielas galā. Koka un metāla konstrukcijas dažādām lielformāta spēlēm, piemēram, disku golfam vai labirintu mīklām nav cietušas, jo ir pārāk smagas vai labi nostiprinātas, toties lielie batuti ir bojāti. Trīs piecmetrīgie batuti aiznesti pa gaisu – viens pārsviests pāri žogam, saliekts un saplēst mētājas otrpus ceļam, otrs karājas uz žoga un tikai viens ir palicis parka teritorijā, bet arī ir acīmredzami spēcīgi cietis.

Atpūtas parka, SIA „NO EXIT” direktors Sandis Sils atzina, ka visi trīs batuti ir norakstāmi. Labot tos nav rentabli. Nākamajai sezonai tiks pasūtīti jauni, kurus paredzēts nopietnāk nostiprināt. Kā sacīja uzņēmuma direktors, ir lietas ar ko Liepājā ir jārēķinās un spēcīgs vējš ir viena no tām. Atpūtas un spēļu parkā “Pērkone” kopumā postījumi nav lieli un sezonas rezultātus tie sevišķi neietekmē.

Galerijas nosaukums

Aptuveni diennakti Liepājā plosās klasiska rudens vētra. Vēja ātrums brāzmās dažubrīd sasniedza 25-27 m/s. Vidējais vēja ātrums Kurzemes piekrastē, tai skaitā Liepājā šodien ir ap 15 m/s. Pēc Boforta skalas tas ir spēcīgs vējš.

Kopumā aizvadītā diennakts Liepājā nav nesusi ievērojamus postījumus. Šur tur ir nolauzti koki, sagāztas konstrukcijas, reklāmas stendi vai vecāki māju žogi. Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Anita Strazdiņa informēja, ka Liepājā šorīt glābēji saņēmuši vienu izsaukumu uz Dzintaru ielu, kur sazāģējuši un aizvākuši vienu koku, kas bija uzkritis uz ielas braucamās daļas. Citu izsaukumu, kas būtu saistāmi ar vēja radītajiem postījumiem, nav bijis.

Jāsaka, ka “pilsētā, kurā piedzimst vējš” un tās iedzīvotāji šādus laika apstākļus uztver kā normālu parādību un 20-25 m/s vēju ne vienmēr dēvē par vētru. Ir ievērots, ka liepājnieki šādā laikā dodas uz jūru palūkoties uz stihiju un ieelpot sāls un joda piesātināto gaisu, sētnieki un pilsētas dienesti turpina darbu, kas tikai nedaudz atšķiras no ikdienas, satiksme nav slēgta.

LA.lv