×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
8. marts, 2012
Drukāt

Baudīt pavasara kokteili dziesmās

oranza_kora_meitenes_1

No 8. marta līdz 22. aprīlim 16 koncertos visā Latvijā pavasari sirdīs modinās koncertu cikls “Bez skaistām sievietēm nav dzīvot vērts”, kurā melodijas no pasaulslaveniem mūzikliem, 
kā arī latviešu dziesmu spēlēm un kinofilmām izdziedās 
Andris Ērglis, Dainis Skutelis, Ieva Sutugova, Endija Rezgale un Oranžā kora dziedātājas.

 

“Bez skaistām sievietēm nav dzīvot vērts,” dzied Imres Kālmāna operetes “Silva” varoņi, un šādu nosaukumu jaunai, pavasarīgai koncertprogrammai nosaukumā likusi “Izklaides producentu apvienība 7”.

Tās vadītājs Aigars Dinsbergs, kurš koncertos iejutīsies konferansjē lomā, saka: “8. marts vairākām paaudzēm nozīmē Starptautisko sieviešu dienu, bet vienlaikus – arī startu pavasarim, tāpēc turpinām pērn aizsākto koncertu ciklu un klausītājiem dāvājam reibinošas mūzikas kokteili, kas spirdzinās kā šampanietis, noderēs kā laba dāvana un sniegs prieku jebkuram, kurš mīl dzīvi, novērtē mīlestības spēku un ir gatavs pavasarim sirdī un dabā.”

Klausītāju sirdis šogad ielīksmos fragmenti no pasaulslaveniem mūzikliem – “Operas spoks”, “Kaķi”, “Parīzes Dievmātes katedrāle”, operetēm – “Silva”, “Jautrā atraitne”, “Sikspārnis”, operām – “Traviata”, “Rigoleto”, gan nostalģiski romantiskas dziesmas no latviešu kinofilmām un dziesmu spēlēm, kas iestudētas dažādos Latvijas teātros un kļuvušas nemirstīgas radio ierakstos – “Īsa pamācība mīlēšanā”, “Mucenieks un muceniece”, “Trīnes grēki”, “No saldenās pudeles”, “Tobāgo”, “Šveiks” un citām.

“Tā ir mūsu mīļo mammu un vecmāmiņu jaunības mūzika, ko der iepazīt arī mūsdienu jauniešiem,” ir pārliecināts dziedātājs Andris Ērglis.

 

“Lai publika mums noticētu un ne tikai klausītos, bet arī ieklausītos, svarīgi būs ne vien dziesmas nodziedāt, bet arī uz brīdi kļūt par aktieri. Tie taču ir fragmenti no savulaik ļoti populārām dziesmu spēlēm, ko vairākas paaudzes zina no galvas, un katrs fragments nozīmē mazu mizanscēnu un izteiksmīgu stāstu.”

 

Dziedātāja Ieva Sutugova, kura gada nogalē kopā ar A. Ērgli iejutās Jāņa Lūsēna mūzikla “Sniega karaliene” galvenajās lomās, koncertā izdziedās gan Marijas Magdalēnas āriju no britu ģēnija Loida-Vēbera mūzikla “Jēzus Kristus superzvaigzne”, gan Maestro Raimonda Paula sarakstītās dziesmas – smeldzīgo “Kerijas dziesmu” un atsperīgo “Krodzinieces Lēnes dziesmiņu”, kā arī mazliet piemirsto “Draiskuļu songu” no mūzikla “Šveiks”, ko 1978. gadā sacerējis Ivars Vīgners.

“Tā ir tik efektīga, amizanta mūzika, kas skar visus dvēseles noskaņojumus! Tāpēc tiem, kuri noraidoši izturas pret pagātni, ieteiktu nākt uz koncertu un pārliecināties, ar kādām muzikālām pērlēm lutināti mūsu vecāki: te varēs gan līdzi dziedāt, gan ļauties romantikai un nobirdināt pa asarai,” saka Ieva.

Visplašākais muzikālais arsenāls koncertā atvēlēts Dainim Skutelim. Dziedātājs atzīst, lai arī savu nākotni nopietni plānojot saistīt ar operu, tikšanās ar kolēģiem izklaidējošas mūzikas programmā esot patīkama atelpa. “Tā ir tik līksma, melodiska mūzika, kas īstajā vietā un pareizajā laikā der labāk nekā vitamīni. Smaids skatītāju sejās un ovācijas ir īsts balzams mūsu – mākslinieku – dvēselēm,” priecājas Dainis.

Jaunās programmas dziesmu aranžējumus ra-
dījis producents Atis Auzāns, bet jaunā dziesmu stāsta reži-sors šoreiz būs Valdis Pavlovskis.

“Jaunākā paaudze jau neatceras senās operetes un dziesmu spēles, bet vidējās un vecākās paaudzes klausītājiem šī mūzika nozīmē izjūtu gammu, kādu iespējams piedzīvot vien jaunībā,” piebilst A. Dinsbergs. Tālab koncertā iekļautā mūzika simbolizēs ne tikai pavasara romantiku, bet dāvās iespēju atgriezties jaunībā.

 

Uzziņa

8. III 19.00 Madonas kultūras namā

9. III 19.00 Vecgulbenes muižā

10. III 18.00 Valmieras kultūras centrā

11. III 16.00 Jelgavas kultūras namā

15. III 19.00 Jēkabpils tautas namā

16. III 19.00 Preiļu novada kultūras centrā

17. III 18.00 Rēzeknes pilsētas kultūras namā

18. III 16.00 Ludzas tautas namā

22. III 19.00 Ogres kultūras centrā

23. III 19.00 Cēsīs, CATA kultūras namā

24. III 19.00 Alūksnes pilsētas tautas namā

13. IV 19.00 Liepājas OC Rožu zālē

14. IV 19.00 Kuldīgas kultūras centrā

15. IV 14.00 Aizkraukles kultūras namā

20. IV 19.00 Ādažu kultūras centrā

22. IV 15.00 Balvu kultūras un atpūtas centrā

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+