×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
17. februāris, 2016
Drukāt

Baumanis “Austria” komandas sastāvā startēs pasaules čempionātā rallijkrosā

baumanis_15

Viens no labākajiem Latvijas rallijkrosa braucējiem Jānis Baumanis otrdien oficiāli tika apstiprināts “Austria” komandas sastāvā, kuras rindās viņš šosezon startēs pasaules čempionātā, aģentūru LETA informēja autosportista pārstāvji.

Austrijā otrdien norisinājās preses konference, kurā “Austria” vienība oficiāli apstiprināja dalību 2016.gada pasaules rallijkrosa čempionātā, iepazīstinot arī ar tās jaunajiem braucējiem – Baumani un Timuru Timerzjanovu no Krievijas.

Baumanis pērn uzvarēja Eiropas čempionātā “Super 1600” klasē, kur aizpērn viņš bija trešais, savukārt Tomerzjanovs ir 2012. un 2013.gada Eiropas rallijkrosa čempions “Supercar” klasē.

Kā zināms, Baumanis “Austria” komandas sastāvā aizvadīja pagājušās sezonas pēdējo pasaules čempionāta posmu Argentīnā, sasniedzot tās augstāko rezultātu sezonā – ceturto vietu.

“Pateicos par man doto iespēju pārstāvēt “Austria” komandu Argentīnā. Bija ļoti patīkami sacensties ar pasaulē labākajiem braucējiem, un esmu gandarīts, ka pārstāvēju komandu finālā. Vienlaikus sacensībās Argentīnā bija iespēja iepazīt tuvāk jauno komandu, cilvēkus un atmosfēru, kā dēļ nebija grūti izvēlēties to kā manu komandu 2016.gadam. Komandas īpašnieks ir veicis ievērojamus ieguldījumus mašīnu attīstībā, savukārt “Stohl Racing” ir paveikuši tehniskus brīnumus. Papildus piesaistot tādu braucēju kā Timurs Timerzjanovs, uzskatu, ka šī mums būs fantastiska sezona,” paziņojumā citēts Baumanis.

“Austria” vienībā, kas savā debijas sezonā pasaules čempionātu noslēdza kopvērtējuma septītajā pozīcijā, šogad ir notikušas ievērojamas pārmaiņas. Lielākās no tām ir saistītas ar dalībnieku sastāvu. Komandas īpašnieks Makss Puhers turpinās piedalīties sacensībās un savu vienību pārstāvēs Eiropas čempionātā, kā arī atsevišķos pasaules čempionāta posmos, savukārt līdzšinējais braucējs Manfrēds Štols, kurš meistarību vairojis arī pasaules rallija čempionātā, turpmāk nodarbosies ar inženierijas risinājumiem.

Jau ziņots, ka autosportista tēvs un menedžeris Andris Baumanis pērn decembrī devās uz Austriju, lai aizvadītu izšķirošās pārrunas ar “Austria” vienību.

Par to, ka Baumanis varētu pievienoties “Austria”, bija zināms jau kopš novembra pirmās puses, turklāt Itālijas posmā vienības redzamākā persona Manfrēds Štols svinību laikā simboliski uzdāvināja latvietim komandas kreklu un atribūtus.

Pērn latviešu autosportists uzvarēja arī Igaunijas čempionāta “Supercar” klasē.

Tikmēr joprojām liela neskaidrība ir par pasaules čempionātā jau divas sezonas startējošā Reiņa Nitiša nākamā gada plāniem. Pašlaik tiek meklēts nepieciešamais finansējums, kā arī komanda, jo nav pārliecības, ka izdosies turpināt sadarbību ar “Olsbergs MSE” vienību, kas turklāt nākamsezon vairs negrasās startēt ar “Ford” automašīnām.

Nitišs šogad pasaules čempionāta kopvērtējumā izcīnīja septīto vietu, kamēr Baumanis piedalījās četros posmos.

Kā zināms, no 2016.gada viens no čempionāta posmiem tiks rīkots arī Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+