Sports
Motoru sports

Baumanis nesasniedz Francijā notiekošā PČ posma pusfinālu0


Autosportists Jānis Baumanis  sacīkstēs.
Autosportists Jānis Baumanis sacīkstēs.
Publicitātes foto.

Latvijas vadošais rallijkrosa pilots Jānis Baumanis svētdien pēc četriem kvalifikācijas braucieniem bija 13.vietā, kas viņam neļāva iekļūt pusfinālā Francijā notiekošā pasaules čempionāta (PČ) sezonas astotajā posmā.

Prestižākajā “SuperCar” klasē STARD vienības pilots Baumanis sestdien pirmajā kvalifikācijas braucienā ierindojās desmitajā pozīcijā, bet otrajā braucienā viņš palika 13.pozīcijā.

Svētdien trešajā braucienā Baumanis ieņēma astoto pozīciju, un viņš joprojām saglabāja cerības iekļūt pusfinālā, bet ceturtais brauciens bija visai neveiksmīgs, jo Latvijas sportists ierindojās tikai 18.vietā.

Summā viņam tas deva 13.vietu, kas Baumanim neļāva sasniegt pusfinālu, kurā iekļuva 12 sportisti.

Baumanis kvalifikācijā sakrāja 131 punktu, bet viņam priekšā 12.vietā bija slavenais francūzis Sebastjans Lēbs, ar kuru Baumanim bija vienāds punktu skaits pēc trešā kvalifikācijas brauciena. Ceturtajā etapā Lēbs ierindojās devītajā vietā, kas viņam kvalifikācijas summā ļāva tikt pie 136 punktiem.

Kvalifikācijā uzvarēja Jūhans Kristofešsons no Zviedrijas, kurš sakrāja 195 punktus, kamēr otrajā vietā ar 166 punktiem ierindojās norvēģis Andreass Bakerūds. Trešo vietu ieņēma cits zviedrs Matīass Ēkstrems, kuram arī 166 punkti.

Pasaules čempionātā rallijkrosā bija teju mēnesi ilgs pārtraukums, iepriekšējam posmam augusta sākumā notiekot Kanādā. Tajā Baumanis pirmos reizi sezonā tika finālā, paliekot sestajā vietā, kas latvietim ir šīs sezonas labākais sasniegums. Savukārt nākamais posms pēc Francijas norisināsies Rīgā, kad Biķernieku trasē tiks aizvadīta Latvijas “Grand Prix” izcīņa.

Pēc sezonas septiņiem posmiem kopvērtējumā pirmajā vietā ar 195 punktiem ir Kristofešsons, kuram ar 140 punktiem seko slavenais francūzis Sebastjans Lēbs, kamēr trešais ar tikpat punktiem ir zviedrs Timijs Hansens.

Tikmēr Baumanis ar 64 punktiem ir devītajā vietā.

Francijā norisinās arī Eiropas rallijkrosa čempionāta ceturtais posms “SuperCar” klasē, kurā startē “Set Promotion” vienību pārstāvošais Reinis Nitišs. Jēkabpilietis četrus kvalifikācijas braucienus noslēdza ar 168 punktiem, kas ļāva ierindoties trešajā vietā un sasniegt pusfinālu. Otrais ar 175 punktiem bija Kristians Sabo no Ungārijas, bet uzvaru kvalifikācijā izcīnīja francūzis Sirils Raimons, kurš sakrāja 188 punktus.

Pirmajā braucienā Nitišs ieņēma otro vietu, bet otrajā bija piektais. Savukārt trešajā un ceturtajā braucienā viņš abas reizes ierindojās trešajā pozīcijā.

Arī Eiropas čempionāta ieskaitē svētdien gaidāmi pusfināls un fināls.

Eiropas čempionāta kopvērtējumā Nitišs pēc trim posmiem ar 86 punktiem ir drošā pirmajā vietā, kamēr otrajā vietā esošais zviedrs Antons Marklunds iekrājis par 30 punktiem mazāk. Nitišs jau Francijā teorētiski var nodrošināt Eiropas čempiona titulu, šīs klasēs sezonas pēdējā etapā Rīgā jau startējot kā kopvērtējuma uzvarētājs.

Tāpat Francijā tiek aizvadīts arī Eiropas čempionāta “Super1600” klases ceturtais posms, kurā startē Jāņa Baumaņa brālis Artis Baumanis.

Viņš pēc četriem kvalifikācijas braucieniem ar 153 punktiem ir ceturtais, sasniedzot pusfinālu. Pirmajos divos braucienos A.Baumanis bija septītais, bet trešajā ieņēma otro vietu, kamēr ceturtajā bija vien desmitais. Līderis ar maksimāli iespējamajiem 200 punktiem pēc kvalifikācijas ir lietuvietis Roks Bacuška.

LA.lv