Sports
Motoru sports

Baumanis pirmo reizi šosezon PČ rallijkrosa posmā netiek pusfinālā0

foto: Neste Latvia RX / MV

Latvijas vadošais rallijkrosa pilots Jānis Baumanis svētdien slavenajā Silverstounas trasē, Lielbritānijā, nespēja kvalificēties pasaules rallijkrosa čempionāta posma pusfinālam, pirmo reizi četros etapos paliekot ar 12 labāko skaita.

Jau ziņots, ka prestižākajā “SuperCar” klasē STARD vienības pilots Baumanis pēc sestdien aizvadītajiem diviem kvalifikācijas braucieniem bija 14.vietā ar 60 punktiem. Tobrīd pirmais divpadsmitnieks, Baumanim bija četru punktu attālumā.

Savukārt svētdien latvietis trešajā kvalifikācijā nostartēja ļoti neveiksmīgi, paliekot pēdējais 23 pretinieku konkurencē. Savukārt ceturtajā kvalifikācijas braucienā Baumanis bija bija 11.ātrākais, taču ar to bija par maz, lai tiktu pusfinālā.

Baumanis kvalifikācijas sacensības noslēdza ar 114 punktiem, kas deva 14.vietu, bet lai tktu pusfinālā viņam pietrūka 13 punkti.

Līderis pirms pusfināla ir zviedrs Jūhans Kristofešsons, kurš tika pie 178 punktiem, kamēr otrais ar 169 punktiem ir slavenais francūzis Sebastjans Lēbs, bet trešo vietu ieņem norvēģis Peters Sūlbergs, kurš bija līderis pēc sestdienas, bet tagad Lēbam zaudē trīs punktus.

Kristofešsons uzvarēja trešajā un ceturtajā kvalifikācijas sesijā.

Tāpat neveiksmīgu debiju piedzīvoja Baumaņa komandas biedrs Cjinhua Ma no Ķīnas, kurš palika pēdējā – 23.vietā.

Pusfināli un fināls notiks vēlāk svētdien.

Kā vēstīts, sezonas pirmajos trīs posmos Baumanis apstājās pusfinālā, svētdien Silverstounā tur netiekot.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis pēc trim posmiem ar 75 punktiem ir zviedrs Jūhans Kristofešsons, kuram ar 66 punktiem seko Sebastjans Lēbs, bet vēl pa punktu mazāk ir Sūlbergam. Tikmēr Baumanis ir 32 punktiem ieņem astoto vietu.

Kopumā šīs sezonas kalendārā pasaules čempionātā būs 12 etapi, Latvijā septembra vidū notiekot devītajam posmam.

LA.lv