Sports
Motoru sports

Baumanis sasniedz Kanādā notiekošā PČ posma pusfinālu0

Latvijas vadošais rallijkrosa pilots Jānis Baumanis svētdien pēc četriem kvalifikācijas braucieniem bija desmitais, kas viņam ļāva iekļūt pusfinālā Kanādā notiekošā pasaules čempionāta (PČ) sezonas septītajā posmā.

Prestižākajā “SuperCar” klasē STARD vienības pilots Baumanis pirmajā kvalifikācijas braucienā bija astotajā vietā, bet otrajā kvalifikācijas etapā viņš ieņēma desmito vietu.

Trešajā kvalifikācijas braucienā Baumanis ierindojās septītajā pozīcijā, bet ceturtajā viņš nokrita uz 12.vietu. Četru etapu summā viņš gan ieņēma desmito pozīciju, kas ļāva kvalificēties pusfinālam, kurā iekļuva 12 braucēji.

Kvalifikācijas līderis ar 171 punktu ir pašreizējais pasaules čempions Jūhans Kristofešsons no Zviedrijas, otrais ar 170 punktiem ir titulētais francūzis Sebastjans Lēbs, bet trešais ar 165 punktiem ir norvēģis Peters Sūlbergs

Tikmēr Baumanis tika pie 139 punktiem, sacensībās startējot 15 pilotiem.

Svētdien tiks aizvadīts arī pusfināls un fināls.

Saistītie raksti

Pēc sezonas sešiem posmiem kopvērtējumā pirmajā vietā ar 165 punktiem ir pašreizējais pasaules čempions Jūhans Kristofešsons no Zviedrijas, kuram ar 125 punktiem seko norvēģis Andreass Bakerūds. Trešo vietu ar 119 punktiem ieņem cits norvēģis Peters Sūlbergs, bet vēl divus punktus atpaliek Lēbs.

Tikmēr Baumanis ar 51 punktu ir devītajā vietā.

Sezonas pirmajos trijos posmos Baumanis ikreiz sasniedza pusfinālu, taču jūnija sākumā slavenajā Silverstounā viņš pirmo reizi sacensības noslēdza jau pēc kvalifikācijas, taču pēc tam Norvēģijā un Zviedrijā atkal ierindojās starp 12 labākajiem.

Kopumā šīs sezonas kalendārā pasaules čempionātā būs 12 etapi, Latvijā septembra vidū notiekot devītajam posmam.

LA.lv