Sports
Motoru sports

Baumanis tiek finālā un cīnās par trijnieku pasaules čempionāta posmā Norvēģijā0


Jānis Baumanis trasē.
Jānis Baumanis trasē.
Foto no Jāņa Baumaņa arhīva

Latvijas rallijkrosa braucējs Jānis Baumanis no STARD komandas svētdien Norvēģijā izcīnīja ceturto vietu pasaules čempionāta piektā posma finālā prestižākajā “SuperCar” klasē.

Baumanis finālā uzreiz pēc starta devās Džokera aplī, kurā centās apdzīt savus konkurentus, taču nesekmīgi un trasē atgriezās sestajā pozīcijā. Priekšpēdējā aplī Baumanis apdzina no Džokera izbraukušo nīderlandieti Kevinu Abringu, kurš pirms tam bija līderpozīcijā.

Pēdējā aplī Baumanis nopietni apdraudēja soma Niklasa Grenholma trešo pozīciju, tomēr līdz pjedestālam neaizsniedzās, finišēdams ceturtais.

Uzvaru svinēja zviedrs Antons Marklunds, otrais bija viņa tautietis Kevins Hansens, trešo vietu ieņēma Grenholms, ceturtais bija Baumanis, piektajā pozīcijā finišēja Abrings, bet sestais bija brits Laiems Dorens.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka pirms tam kvalifikācijā Baumanis bija desmitais, tādējādi iekļūdams pusfinālā, kurā aizraujošā cīņā finišēja trešais.

Pasaules čempionātā šogad kopumā būs desmit posmi, no kuriem devītais septembrī notiks Biķernieku trasē. Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, seriālu pametušas vairākas rūpnīcas komandas, kā arī iepriekšējo gadu vadošie piloti.

LA.lv