Mobilā versija
Brīdinājums +10.8°C
Vitolds, Lolita, Letīcija
Otrdiena, 30. maijs, 2017
3. marts, 2014
Drukāt

Zinātnieki: baumas sekmē sabiedrības attīstību


Foto: © Syda Productions - Fotolia.comFoto: © Syda Productions - Fotolia.com

ASV esošās Stenfordas universitātes zinātnieki izpētījuši, ka baumām var būt ļoti pozitīva ietekme uz sabiedrību, jo tās var sekmēt cilvēku sadarbības spējas un likt laboties intrigantiem, raksta britu avīze “The Daily Telegraph”.

“Cilvēku grupas, kas atļauj saviem dalībniekiem baumot, uztur labāku sadarbību un izskauž savtību. Turklāt grupas dalībnieki pat jūtas labāk, ja viņiem ir iespēja baumot un tādējādi atbrīvoties no neuzticamiem cilvēkiem,” paziņojis Stenfordas universitātes pētnieks Metjū Feinbergs.

Viņa vadītā ekspertu grupa veica vairākus pētījumus, kuros piedalījās 216 cilvēki. Pētījumos noskaidrojās, ka baumu ceļā cilvēki pietiekami labi iepazīst citu uzvedības nianses un spēj šo informāciju izmantot, lai no grupas izslēgtu savtīgu nolūku vadītos biedrus un lai sadarbotos ar uzticamākajiem cilvēkiem.

Pievienot komentāru

Jauna džinsu mode: apakšmala atirusi un nevienādi nogriezta! (2)Džinsi ar nevienādu, atirušu apakšmalu ir karstākais šīs vasaras jaunums, ko modes blogeri jau pamanījušies nodēvēt par “jauno melno”.
Pacel kempingu nākamajā līmenī! Ģimenes ārsts un medmāsiņa uzceļ dizaina telti par 1,6 miljoniemPāris uzbūvēja apjomīgu 1,6 miljonus dolāru vērtu TELTS māju Kvīnslendas lietusmežā – un tagad guļ, skatoties uz zvaigznēm.
No iesācēja par lietpratēju: 5 padomi jaunajiem kaligrāfiemJa vēl nesen uz kaligrāfijas rakstiem lūkojāmies vēstures grāmatās un uzskatījām to par ko senatnīgu, tad jau tagad šī rakstības māksla ieguvusi teju vai modes lietas statusu.
Draugiem Facebook Twitter Google+