×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
8. marts, 2012
Drukāt

Bauskā dibinās biedrību cīņai pret dāņu cūkkopjiem

siveni

Sestdien, 10.martā, Bauskā plānots dibināt jaunu nevalstisku organizāciju, kuras mērķis būs cīņa pret ārvalstu, īpaši dāņu, uzņēmēju ienākšanu Latvijas cūkkopības biznesā, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja topošās organizācijas pārstāve Ilga Sokolova.

“Lielo cūku fermu biznesa attīstīšana īpašu aktuāla kļuvusi pēdējo gadu laikā, kad lieli ārvalstu cūkkopji savu biznesu mēģina pārcelt uz Latviju un Lietuvu, radot negatīvu ietekmi uz vidi, pasliktinot ekoloģisko stāvokli, iedzīvotāju dzīves apstākļus un veselību. Šo iemeslu dēļ aktīvie Bauskas un apkārtnes iedzīvotāji ierosinājuši dibināt sabiedrisku organizāciju ar mērķi cīnīties pret lielo cūkkopju patvaļu Latvijā,” sacīja Sokolova.

Zemnieku saimniecības “Bites” saimniece un biedrības dibināšanas iniciatore Inese Bartuševica norādīja, ka lielās cūku fermas “rada nozīmīgu postījumu Latvijas dabai un iedzīvotājiem, sniedzot nesalīdzināmi mazāku atdevi, tāpēc pret tām ir aktīvi jācīnās”.

Vienlaikus tiks rīkota konference “Lielfermas – ieguvumi vai zaudējumi Latvijai”, kuras laikā paredzēts spriest par lielo fermu ietekmi uz dabu, cilvēku veselību un Latvijas ekonomiku, kā arī tiks uzklausīta un analizēta Lietuvas iedzīvotāju pieredze.

Pēc sapulces lekciju daļas paredzētas debates un sabiedriskās organizācijas dibināšana.

Kā norādīja Sokolova, sapulcē plānots pieņemt arī rezolūciju, kura tiks nosūtīta Zemkopības ministrijai un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai.

Rezolūcijas projekta punkti paredz prasību nepieļaut cūku fermu būvniecību virs 3000 nobarojamām cūkām un 1000 sivēniem, uzlikt par pienākumu projekta īstenotājam detalizēti informēt novada iedzīvotājus par projekta iecerēm, nepieļaut fermu būvniecību bez attīrīšanas iekārtu un gaisa filtrācijas iekārtu uzstādīšanas, nepieļaut fermu un kompleksu projektēšanu un celtniecību bez piebraucamo ceļu uzbūvēšanas un sakārtošanas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+