×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
12. augusts, 2015
Drukāt

Bauskā Mūsas upē ar amfībijas palīdzību izpļauj ūdensaugus (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jau otro dienu Mūsas upē rosās līdz šim tur vēl neredzēta ierīce – amfībija “Truxor”, kas veic ūdensaugu izpļaušanas darbus. Ierīce ne vien izpļauj ūdensaugus, bet arī izved tos krastā. Nopļauto masu no pludmalēm izvedīs SIA “Vides serviss”, informē novada pašvaldībā.

Amfībijas pakalpojumu pašvaldība ir iegādājusies trīs dienām. Šo periodu varētu dēvēt par testa režīmu, lai saprastu, cik lielu darba apjomu minētā ierīce šādā laika posmā spēj paveikt, tādejādi būtu skaidrs, cik lieli līdzekļi nākamā gada budžetā būtu jāparedz upju pļaušanas darbiem. Iecerēts, ka pļaušanas darbus šo trīs dienu laikā izdosies veikt ne vien Mūsas upē, bet arī Mēmelē, peldētavā līdzās gājēju tiltiņam. Tiek domāts arī par to, ka būtu produktīvi nākotnē šādu iekārtu iegādāties īpašumā, jo minētā pakalpojuma nepieciešamība novadā nav apšaubāma.

Upju atbrīvošana no ūdens augiem netiek veikta tikai iedzīvotāju – peldvietu izmantotāju ērtībai, arī pļaujamie upju posmi nav izvēlēti nejauši. Tās ir vietas, kur ar Eiropas Savienības atbalstu īstenoti projekti – Latvijas Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros īstenotais projekts “Kopēji ūdens apsaimniekošanas pasākumi pārrobežu Lielupes baseinā – GrandeRio” un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta programma “Pārrobežu sadarbība” finansētais projekts “Ūdens kvalitātes uzlabošanas pasākumi pārrobežu Lielupes baseina apsaimniekošanā”.

Abos projektos veikti upes posmu tīrīšanas darbi un, lai nodrošinātu projekta rezultātu ilgtspēju, pašvaldībai arī turpmāk jārūpējas par upju tīrību minētajos upju posmos.

Lai varētu veikt upju izpļaušanas darbu, pašvaldībai bija jāsaņem Valsts Vides dienesta Jelgavas reģionālās vides pārvaldes izsniegti tehniskie noteiktumi, kuros saskaņots gan upju pļaušanas laiks, gan upju posmi, kuros darbi veikti – upju atbrīvošana no ūdensaugiem var tik veikta laika posmā 20.jūnija līdz 1.oktobrim.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kāda jēga ja sāknes paliek upē. pļausim katru gadu lai vairāk
    varam naudu noslaukt?

  2. Rokā roku mazgā. Kurzemes pusē ar tāds esot tikai nav manīts ko pļaujam. Tad tagad saprotam kur palicis uz Bausku aizvests.

Draugiem Facebook Twitter Google+