×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
16. jūlijs, 2014
Drukāt

Bauskas alkohola “iznomātājiem” draud bargs naudas sods (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Lai gan iepriekš medijos izskanējis, ka alkohola iznomāšana traktējama kā likuma apiešana un sodu šiem iznomātājiem piemērot nav iespējams, tas neatbilst patiesībai, portālu “LA.lv” informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē. Policija pēc kontrolpirkuma veikšanas ir uzsākusi administratīvo lietu, un šim uzņēmumam var piemērot vairāku simtu eiro naudassodu.

Uzreiz pēc tam, kad Bauskā parādījās reklāmas bukleti un automašīna, uz kuras virsbūves bija izvietota informācija par iespēju nomāt alkoholu naktīs, Bauskas iecirkņa darbinieki uzsāka pārbaudi. Pāris dienas vēlāk – 14.jūlija vakarā policisti veica kontrolpirkumu un paskaidrojumu sniegšanai iecirknī nogādāja alkohola piegādātāju – kurjeru.

Šobrīd par ar akcīzes nodokli apliekamo preču aprites noteikumu pārkāpšanu, kā arī par čeka neizsniegšanu ir uzsākta administratīvā lietvedība, par pirmo pārkāpumu likumā juridiskām personām paredzēts 70 līdz 7100 eiro naudas sods, bet par čeku neizsniegšanu paredzēts līdz 200 eiro liels naudas sods.

Valsts policija un Valsts ieņēmumu dienests atgādina, ka saskaņā ar Civillikumu lietas, ko nevar lietot citādi kā vien patērējot, nevar izīrēt.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ja ar likumu kaut kas nav tieši aizliegts, tad tas ir atļauts. Patlaban notiek strīds par to, bija pirkums vai noma. Acīmredzot no policijas puses ir arī līguma pārkāpums un terminu apzināta izkropļošana: policisti parakstīja nomas līgumu un uzskata, ka tas ir pirkums. Arī atgriezt iznomāto mantu tie nemēģināja, kaut gan līgumā tas droši vien bija paredzēts.

    Ar ko noma atšķiras no pirkuma, to policistiem vajadzētu zināt, bet ne VID, ne Valsts policija nevēlas atzīties juridiskajā analfabētismā. Vinnēt tiesu viņi barētu vienīgi izdarot neformālu (pretlikumīgu) spiedienu uz tiesu.

    • Vari gvelz savu demagoģiju te stundām, uz pakaļas tupdamies un censties pats tai noticēt, bet realitāte ir tāda, ka likumpārkāpēji tiks sodīti. Turpini bezspēcīgi pierādīt savus murgus un interpretēt likumus, no realitātes atrautais un savā iedomu pasaulē dzīvojošais pamuļķīti…

Draugiem Facebook Twitter Google+