×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. marts, 2016
Drukāt

“Bauskas Dzīve” sūdzēs tiesā Iecavas novada domi saistībā ar pašvaldības izdoto laikrakstu (2)

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Laikraksts “Bauskas Dzīve” nolēmis sūdzēt tiesā Iecavas novada domi, kas izdod laikrakstu “Iecavas Ziņas”, jo tā šādā veidā kropļo mediju un reklāmas tirgu, 13.martā vēstīja raidījums “LNT ziņas sešos”.

“Bauskas dzīves” galvenā redaktore Anita Rozentāle norāda, ka šobrīd daudzas pašvaldības nekaunīgi ar dempinga cenām ielauzušās mediju un reklāmas tirgū, to kropļojot. Turklāt tas notiek jau gadiem, un neviens uz to nereaģē. Šie informatīvie izdevumi tiek apmaksāti no pašvaldības līdzekļiem.

“Mēs aprēķinājām Zemgales reģionā vidējo reklāmas laukuma vai līdzjūtības sludinājuma izcenojumu. Viņiem tas ir 2,5-3 reizes lētāk par tirgus sludinājumu, turklāt viņi pārdod šo izdevumu un viņiem ir abonenti par ļoti zemām cenām,” skaidroja Rozentāle.

Viņa norāda, ka Iecavas novada dome, izdodot laikrakstu, kurā publicētas reklāmas, sludinājumi un uz pašvaldības funkcijām neattiecināmi raksti, rīkojas nelikumīgi. Lai gan likums uzliek par pienākumu pašvaldībai informēt sabiedrību par savu darbu, tas nerunā par saimniecisko darbību, izdodot laikrakstu, kas acīmredzami konkurē ar neatkarīgiem medijiem. “Bauskas dzīve” prasīs pārtraukt šādu pašvaldības darbību un atlīdzināt zaudējumus.

Tikmēr Iecavas novada dome uzskata, ka likums ir tās pusē, un bez bažām raugās uz briestošo prāvu.

Reģionu laikrakstu pusē ir arī Latvijas Žurnālistu asociācija, kas arī sākusi cīņu pret šo negodīgo praksi. Patlaban Kultūras ministrijā ir izveidota darba grupa, kur iesaistītās puses mēģina panākt risinājumu.

Jau ziņots, ka Konkurences padome (KP) pagājušā gada vasarā publicētā dokumentā piedāvā aizliegt pašvaldībām dibināt savus medijus. KP norāda, ka pašvaldību iejaukšanās mediju tirgū apdraud mediju pastāvēšanu. Līdzīgs projekts top arī Kultūras ministrijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Tā ir liela muļķība, kas notiek Atbildēt

  No šī konflikta kā āža kāja lien laukā vāji slēptā alkatība.
  Ne “Bauskas Dzīvi”, ne to jaunos juristu, kas, kā no viņa teiktā izriet, no žurnālistikas maz ko saprot, neinteresē iecavieši.
  VIŅUS INTERESĒ NAUDA, NAUDA, NAUDA!
  Viņi nesaprot, ka Iecava nav otrās šķiras province, kam jāpakļaujas Bauskas novadam.
  Vairs nav padomju laiki! Tagad ir cits administratīvais dalījums.
  Ko par to saka Iecavas iedzīvotāji, par to Līva Rauhtvargere vai nu nejauši vai speciāli nepainteresējās.
  Tad viņa dabūtu zināt, ka Bauskas avīzi iecavnieki nemaz nepirks.
  Un tā Žurnālistu savienības (Latvijā divas gabalas, abas sakašķējušās) nav ieinteresētas iedzīvotāju labā.
  Tām tik vajag dārgus sludinājumus un lielas peļņas.
  Nav nevienas zinošas autoritātes, kas šo muļķību apturētu.
  Vai Rozentālei nav laiks iet pensijā?

 2. Un ko Žurnālistu asociācija saka par “Ogres Ziņas visiem”? Redaktore ir Ogres novada domes deputāte! Un ne jau opozīciju viņa pārstāv…

Draugiem Facebook Twitter Google+