×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. novembris, 2017
Drukāt

Strīdā par reklāmām “Bauskas Dzīve” tiesā uzvar pašvaldību (2)

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Administratīvā rajona tiesa ir apmierinājusi SIA “Bauskas Dzīve” prasību pret Iecavas novada domi par reklāmu publicēšanas aizliegumu pašvaldības finansētajā laikraksta “Iecavas Ziņas”, aģentūru LETA informēja advokātu biroja “Sorainen” advokāts Andris Tauriņš.

Ar tiesas lēmumu ir aizliegts publicēt reklāmas pašvaldības finansētajā laikrakstā “Iecavas Ziņas”. Tāpat par labu “Bauskas Dzīvei” no pašvaldības ir piedzīts 6031 eiro mantiskais prasījums par radītajiem zaudējumiem.

Tauriņš norādīja, ka sākotnēji prasītā summa ir bijusi virs 30 000 eiro, taču šajā gadījumā jautājums nav tik ļoti par finansēm, kā par precedenta radīšanu. Aizstāvis arī uzsvēra, ka ir jārēķinās ar varbūtību, ka šis tiesas lēmums var tikt pārsūdzēts augstākā instancē.
Jau ziņots, ka iepriekš reģionālais laikraksts un izdevējs “Bauskas Dzīve” vērsās administratīvajā tiesā pret Iecavas novada domi, prasot aizliegt pašvaldības finansētā laikraksta “Iecavas Ziņas” izdošanu un reklāmu publicēšanu, kā arī zaudējumu atlīdzību, taču tiesa atteicās ierosināt lietu.

“Bauskas Dzīve” šo lēmumu pārsūdzēja Augstākajā tiesā (AT), kas nolēma, ka reģionālā laikraksta izdevējam ir tiesības tiesas ceļā prasīt reklāmu aizliegšanu un zaudējumu atlīdzību. Šajā daļā Administratīvā rajona tiesa lietu ierosināja un ir izskatījusi, šodien paziņojot minēto spriedumu.

Attiecībā uz pārējo sūdzību AT norādīja, ka “Bauskas Dzīvei” nav tiesību tiesas ceļā prasīt pašvaldības laikrakstu neizdošanu. AT lēmuma pamatā bija atziņa, ka pašvaldības tiesības izdot savu laikrakstu izriet no Satversmē nostiprinātajām tiesībām uz vārda un izteiksmes brīvību.

Jau vēstīts, ka Eiropas Cilvēktiesību tiesa ierosinājusi lietu “SIA “Bauskas Dzīve” pret Latviju” pēc reģionālā laikraksta izdevēja sūdzības par Latvijas rīcību, ļaujot pašvaldībām izdot savus laikrakstus, kuri imitē neatkarīgu presi.

Sūdzības pamatā ir Eiropas Cilvēktiesību konvencijas 10.pants, kas uzliek valstīm pienākumu neiejaukties vārda brīvības īstenošanā. Sūdzības iesniedzēji norāda, ka valstij ir jāatturas no jebkādām darbībām, kas nonivelē mediju lomu demokrātiskā sabiedrībā vai mazina mediju plurālismu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nesapratu – kāda darīšana avīzei SIA “Bauskas Dzīve” un pašvaldības finansētajam laikrakstam “Iecavas Ziņas”. Tā jau var būt arī kādam laikrakstam pat tur ES kaut kur britu salās kāda ”The Times” prasība? Murgs. Kur preses brīvība un katrs lai raksta , reklamē, ko māk…
    Laikam nāk bankrots un gribās naudiņu paslaukt ? Tas jau atgādina to radio mūzikas atskaņošanu kādā Rīgas puķu veikaliņā…

    • -nesaprašam. Lai izdotu avīzi Bauskas dzīve un turpinātu to izdot, nauda tās izdošanai ir jānopelna. Maksā reklāmdevēji un avīzes pircēji. Turpretī pašvaldība ar vieglu roku iebrauc novada iedzīvotāju samaksāto nodokļu naudā, izdod avīzi, drukā tajā pašslavinošus rakstus , atņem Bauskas dzīvei abonentus un reklāmdevējus, jo pašvaldība šo avīzi dala par brīvu. it kā par brīvu, jo novada ļaudis par to samaksājuši ar nodokļiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+