×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
21. aprīlis, 2013
Drukāt

Bauskas maznodrošinātie

Foto - LETAFoto - LETA

Vai Bauskā joprojām ir spēkā maznodrošinātā statuss? Ja ir, kādi ir priekšnosacījumi, lai to saņemtu un kāds atbalsts tad pienākas? 
Rudīte V.

 

Katrā pašvaldībā ir savi noteikumi maznodrošinātā statusa piešķiršanai. Vai patiešām Bauskas novada dome šīs ziņas glabā slepenībā un neko nevarēja noskaidrot, piezvanot uz sociālo dienestu? Mēs žurnālā cenšamies atbildēt uz nopietnākiem jautājumiem, kad cilvēks sadūries ar problēmu, kuru pats nespēj atrisināt….

Bauskas novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja Iveta Kubliņa visu laipni izstāstīja. Valstī par trūcīgu atzīst cilvēku vai ģimeni, kam ienākumi nepārsniedz 90 latus mēnesī vienai personai. Bauskā maznodrošinātajam šī robeža ir 100 latu. Viņam drīkst piederēt viena automašīna vai viens motocikls, kas nopirkts vismaz gadu pirms šī statusa pieprasīšanas. Var piederēt viens īpašums, kā arī otrs, kurā dzīvo pirmās pakāpes radinieki (bērni, vecāki vai laulātais). Mājai nav platības ierobežojuma (var būt kaut vai trīsstāvu!), toties ir zemes platības ierobežojums – ne vairāk par 1 ha, bet ģimenei ar bērniem – līdz 3 ha. Šajā platībā var ietilpt arī mežs.

Kubliņas kundze pastāstīja, ka katru iesniegumu izvērtē individuāli. Palīdzību var piešķirt arī tad, ja zemes ap ēkām ir mazliet vairāk –, piemēram, 1,2 ha. Kaut gan Valsts kontrole pārbaudēs stingri vadās pēc likuma burta, nevis gara, un var pašvaldībai aizrādīt, ka tā izšķērdē budžeta naudu….

Vientuļie pensionāri (proti, atsevišķi dzīvojošs pensionārs vai to pāris) tiek uzskatīti par maznodrošinātiem, ja katra ienākumi nepārsniedz 150 latu mēnesī.

Maznodrošinātie Bauskā var saņemt apkures pabalstu. Ja ir malkas apkure – 80 latu sezonā, ja centrālapkure – 15 latus mēnesī, ja dzīvoklī dzīvo viens cilvēks, un līdz 25 latiem mēnesī, ja ģimenē ir vairāki cilvēki.

Mēdz būt gadījumi, kad situācija atšķiras no dokumentos rakstītā. Piemēram, vecais cilvēks dzīvo viens, taču mājoklī deklarējies pieaudzis bērns, kurš gadiem nav rādījies. Tad pašvaldības darbinieks apseko dzīvokli, pārliecinās, ka neviens cits tur nedzīvo, un sociālais dienests veco cilvēku var atzīt par vientuļu.

Maznodrošināto ģimeņu bērni skolā un bērnudārzā saņem brīvpusdienas. Ģimenēm, kurās ir skolēni, pirms mācību gada sākuma izmaksā mācību pabalstu – 30 latu katram.

Ja gaidāma nopietna operācija, par kuru jāpiemaksā krietna naudas summa, šos gadījumus sociālais dienests izvērtē individuāli un arī var sniegt palīdzību.

Bauskas novada pašvaldības Sociālais dienests atrodas Rūpniecības ielā 7, tālrunis 63921805. Pagastu iedzīvotājiem uz Bausku nav jābrauc, jo katrā pagasta pārvaldē ir sociālais darbinieks.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+