×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
11. novembris, 2014
Drukāt

Bauskas muzejam grib pirkt ļoti retu 17. gs. sudraba kausu (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Domes ārkārtas sēdē Lāčplēša dienā, 11. novembrī, Bauskas novada dome lēma rezervēt maksimāli 10 000 eiro Bauskas 17. gadsimta sudrabkaļa Heinriha Timmes jaunākā veidota sudraba kausa iegādei, liecina informācija portālā bauska.lv.

Vācijas mākslas tirdzniecībā parādījies ļoti rets priekšmets, kuram ir ārkārtēja nozīme kā Bauskas pilsētas kādreizējā izcili augstā mākslas amatniecības līmeņa lieciniekam. Tā ir sudraba kanna ar vāku, ko pēc izsoles rīkotāju ziņām darinājis Bauskas sudrabkalis Heinrihs Timme Jaunākais (1630-1683).

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks norādīja, ka šī ir pirmā reize pēdējo 20 gadu laikā, kad Eiropas mākslas tirgū parādījies kāds Bauskas sudrabkaļa darbs, turklāt nav zināms neviens cits saglabājies meistara Heinriha Timmes izstrādājums. Izsole paredzēta 14. novembrī izsoļu namā “Lempertz”, Ķelnē.

Deputāti lēma par šī priekšmeta iegūšanu Bauskas novada pašvaldības īpašumā, papildinot Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzeja krājumu, nosakot, ka maksimālā izsoles summa ir 10 000 eiro.

“Mākslas darbs ir vērtīgs priekšmets, kas nepieciešams Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzeja kolekcijai, jo tā autors ir Bauskas meistars, kurš sadarbojies ar pasaulē slavenu zeltkali, sudrabkali un medaļu mākslinieku Sebastiānu Dadleru,” tā iesniegumā novada domei norāda Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzeja direktore.

Muzeja krājumā atrodas vairākas sudraba saktas, ko darinājuši Bauskas sudrabkaļi 17. un 18.gadsimtā un zeltkaļu amata zīmogs (1750.g.). Kanna ir vērtīgs, oriģināls eksponāts, kas reprezentē 17. gadsimta lietišķās mākslas meistaru darinājumu un to varētu eksponēt Bauskas rātsnamā. Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzeja speciālisti uz Ķelni neplāno doties. Sadarbībā ar Bauskas pils muzeja speciālistiem, kuriem ir lielāka pieredze iegādājoties mākslas priekšmetus šādā veidā, izsolē piedalīsies ar interneta starpniecību.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. nu pridurki tai domē sēž- tag izsolītājs zin summu, līdz kurai ies dome, un varēs to mākslīgi pacelt. Iespējams, tā būtu jau par 1000 nopirkuši, ja būtu vismaz kkādu slepenību saglabājuši.

Draugiem Facebook Twitter Google+