×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
23. novembris, 2014
Drukāt

Bauskas muzejs nosolījis 17. gs. sudraba kannu (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Bauskas dome pašvaldības portālā raksta, ka Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzejs 14. novembrī Ķelnes izsoļu namā Lempertz nosolījis Bauskas zeltkaļu cunftes meistara Heinriha Timmes Jaunākā darināto sudraba kannu.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks stāsta, ka unikālais priekšmets tika iegūts par 10 000 eiro, kam vēl pieskaitāma nodokļu summa 2 936 eiro apmērā, tātad – pašvaldībai tas izmaksāja 12 936 eiro. “Vēl pirms lēmuma pieņemšanas par piedalīšanos izsolē vairāki patriotiski noskaņoti mūsu novada iedzīvotāji izteica vēlmi ziedot, lai šī sudraba kanna atgrieztos Bauskā. Tālab novada dome nolēma sākotnēji ieguldīt pašvaldības naudu, bet pēc tam vākt ziedojumus. Tagad tas brīdis ir pienācis, kad katrs, kam šķiet atbalstāma šādas relikvijas atgriešanās Bauskā, var ziedot tam savu artavu,” aicina domes priekšsēdētājs.

Skaidrojot, kādēļ šis priekšmets Bauskai tiks svarīgs, tiek norādīts, ka 17.gadsimtu var dēvēt par Bauskas pilsētas “zelta laikmetu”, kad Kurzemes un Zemgales hercogs piešķīra pilsētai zīmogu ar lauvas attēlu, tika pabeigta Sv.Gara baznīca ar staltu zvanu torni, tika uzcelts Bauskas rātsnams, darbojās amatnieku cunftes un rosījās tirgotāji.

“Zeltkaļu cunfte apliecināja pilsētas turību, jo šāda aroda amatnieku apvienības tolaik Latvijas teritorijā bija vēl tikai Rīgā, Jelgavā un Kuldīgā. Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzejā glabājas zeltkaļu cunftes zīmogs. Mūsu pilsētas muzejā glabājas vien dažas vietējo zeltkaļu darinātas saktas, bet šāda veida izcila mākslas darba, kāds ir nupat iegādātā daļēji apzeltītā 1333 gramus smagā sudraba kanna ar vāku, mums līdz šim nav bijis,” norāda Ābelnieks, uzsverot: Bauskas izcilāko amatnieku darbiem jābūt aplūkojamiem Bauskā!

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Draugiem Facebook Twitter Google+