×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
16. augusts, 2015
Drukāt

Bauskas novadā nodrošina brīvpusdienas līdz devītajai klasei un transportu arī uz pulciņiem (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Bauskas novadā pašvaldība nodrošina brīvpusdienas skolēniem līdz devītajai klasei un līdztekus transportam uz skolu sedz ceļa izdevumus interešu izglītības nodarbībām, nodrošina stipendijas izlaiduma klasēs, apkopojot pašvaldības pēdējā laikā ieviesto, aģentūru LETA informēja Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Šomina.

Viņa skaidroja, ka, domājot par Bauskas novada pašvaldības teritorijā dzīvojošajām ģimenēm, kurās aug bērni, Bauskas novada pašvaldība radījusi virkni atbalsta pasākumu, lai gan mācību gada sākšana, gan pats mācību gads ģimenēm būtu finansiāli vieglāks. Tāpēc Bauskas novadā 1.-9.klašu audzēkņi saņem bezmaksas ēdināšanu, kur no pašvaldības budžeta brīvpusdienas tiek finansētas piecus un sešus gadus veciem bērniem pirmsskolas izglītības iestādēs un 5.-9.klašu audzēkņiem, jo 1.-4.klašu audzēkņu ēdināšanu finansē valsts.

Pašvaldība arī nodrošina skolēnu pārvadājumus, turklāt pašvaldība sedz ceļa izdevumus, kas saistīti ar skolēnu profesionālās ievirzes iestāžu un interešu izglītības pulciņu apmeklēšanu. “Piemēram, ja bērns no Gailīšu pagasta apmeklē Bauskas Mūzikas skolu, ceļa izdevumus viņam apmaksā pašvaldība,” skaidroja Šomina.

Piecus un sešus gadus veciem bērniem pirmsskolas izglītības iestādēs, kā arī 1.-12.klašu izglītojamajiem skolās pašvaldība finansē mācību ekskursijas. Tās paredzētas divas reizes gadā. Dodoties mācību ekskursijā, katram tiek apmaksātas arī ieejas biļetes – skolēniem piecu eiro apmērā un piecus un sešus gadus veciem bērniem trīs eiro apmērā.

Vispārizglītojošo skolu 9.klašu un 12.klašu skolēniem, kā arī profesionālās ievirzes izlaiduma klašu audzēkņiem ir iespēja saņemt mācību stipendijas. Stipendijas apmērs ir no 10 līdz 30 eiro mēnesī atbilstoši sekmēm, informēja Šomina.

Viņa skaidroja, ka visās izglītības iestādēs tiek organizētas interešu izglītības nodarbības, ko daļēji sedz pašvaldība. Piemēram, mazpulku kustība Mežgaļu pamatskolā un Jaunsargu kustība Mežotnes un Griķu pamatskolās, Īslīces vidusskolā.

“Mācību gada laikā skolēniem ir iespēja piedalīties izglītības nodaļas rīkotajos konkursos, kuros var saņemt piemiņas balvas vai naudas balvas. Piemēram, konkursa “Gada skolēns” uzvarētājs iegūst 150 eiro lielu naudas balvu, nominācijas ieguvējs iegūst 75 eiro balvu, bet par dalību tiek piešķirta 25 eiro balva. Konkursa “Gada klase” pirmo trīs vietu ieguvēji balvā iegūst pilnībā apmaksātu ekskursiju,” skaidroja Šomina.

Viņa turpināja, ka valsts finansē mācību līdzekļu, grāmatu un citu mācību materiālu iegādi, bet papildu finansējumu dod arī Bauskas novada pašvaldība. Šim mērķim pirmsskolas līmenim pašvaldība atvēl 20 eiro gadā vienam izglītojamajam, no 1.klases līdz 12.klasei – 30 eiro gadā vienam izglītojamajam, savukārt bibliotēkas krājumiem uz katru bērnu no 1.klases līdz 12.klasei – 15 eiro gadā, savukārt piecus un sešus gadus veciem bērniem – astoņus eiro darba burtnīcām.

Pie visām izglītības iestādēm, kas atrodas ārpus Bauskas pilsētas, izņemot Codes pamatskolu, pašvaldība finansiāli atbalsta pirmsskolas grupu darbību, apkopoja Šomina.

Bērniem no ģimenēm, kas normatīvajos aktos noteiktā kārtībā ir atzītas par trūcīgām, maznodrošinātām, bērniem ar invaliditāti, viena vecāka ģimeņu bērniem, ja vecāks ir persona ar invaliditāti, vai aizbildnībā esošiem bērniem, ja bērni nav sasnieguši 20 gadu vecumu, ir tiesības saņemt bezmaksas ēdināšanu visās Bauskas novada vispārizglītojošajās skolās, kā arī pirmskolā. Pabalsts tiek pārskaitīts uz izglītības iestādes vai ēdināšanas pakalpojuma sniedzēja norēķinu kontu saskaņā ar iesniegto rēķinu.

Tiesības saņemt vienreizēju pabalstu mācību gada sākšanai ir ģimenēm ar bērniem, ja tās normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ir atzītas par trūcīgām, maznodrošinātām vai aizbildnībā esošiem bērniem, informēja pašvaldības pārstāve.

Šis pabalsts mācību gada sākšanai paredzēts personīgās lietošanas priekšmetu iegādei (sporta tērpam, apaviem, skolas formai, skolas somai un tamlīdzīgi) mācību procesa nodrošināšanai, un tas tiek piešķirts par katru bērnu, kurš sāk mācības 1.klasē, vai arī par katru ģimenes bērnu no daudzbērnu ģimenes (trīs un vairāk bērnu), vai aizbildnībā esošiem bērniem, kuri apmeklē vispārējās izglītības iestādes un nav sasnieguši 20 gadu vecumu.

Pabalsts ir vienreizējs, un tā apmērs ir 15% no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas. Iesniegumus šī pabalsta saņemšanai iespējams iesniegt no 1.augusta līdz 30.oktobrim.

Bauskas novada pašvaldības speciālisti cer, ka šādā veidā pašvaldība ne vien sniedz atbalstu skolēnu ģimeņu budžetam, bet, piemēram, piešķirot mācību stipendijas un organizējot konkursu “Gada skolēns”, arī motivē jaunos censoņus augstākiem mācību sasniegumiem, pauda Šomina.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Zel ka vini neraksta ciparus, kurus atmaksa. Cik zinu pirmsskola Bauskas pasvaldiba edinasanu atdeva privatam uznemejam, ka rezultata par edinasanu maksa pacelas pa vienu eiro piec-sesgadigajiem tagad jamaksa 1,76 eiro 0.80 centu vieta, to gan vini aizmirsa pierakstit. Lidz 5 gadi cena 2,40 eiro 1, 76 vieta. Vienam bernam menesi maksa pieaug ap 20,00 eiro, kur ko atmaksa. Lielas tikai.

  2. Nu vēlos redzēt, kā vadās uz pulciņiem….. Jo nav skaidrs: ja gadās, ka vienā dienā 2 bērniem pilsētā pulciņš sākas Plkst 13:30, bet 1 bērnam plkst. 16:00- kuru vedīs un kuru nē???? Jo šaubos, ka dzenās transportu…
    Tā vien izskatās, ka tas ir tikai uz papīra, bet ne reāli… Vecāki turpinās savus bērnus vadāt uz pulciņie paši…

  3. Kādas muļķības par pulciņiem, mākslas skola un mūzikas skola, vecāki paši ved kas var atļauties, bet pārējiem bērniem tas ir liegts jo ne visi var izvadāt savas atvases 13 km attālumā- 2-3 reizes nedēļā un gaidīt 2-3 stundas pie skolas.

  4. Fantastiski! Ja viena pašvaldība to var, tad jāvar arī citām. Galu galā, vienā valstī dzīvojam, visiem bērniem vajadzētu vienādas iespējas!

  5. Lieliskā Bauskas pašvaldības ! Malači! Ieteikums citām pašvaldībām – sekojiet lieliskām piemēram, kā jārūpējas par savu tautu!

    • Vecumnieku novada pašvaldība finansē pusdienas visiem skolēniem līdz 12.klasei! Un arī bērnudārzu audzēkņiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+