Mobilā versija
+1.7°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
12. aprīlis, 2016
Drukāt

Bauskas pilī rādīs Anšlava Eglīša “Galma gleznotāju”

"Siguldas Avīzes" arhīva foto"Siguldas Avīzes" arhīva foto

Sestdien, 16. aprīli plkst. 17 Bauskas pils muzejā notiks Siguldas Tautas teātra pirmizrāde masku spēlei četrās ainās “Galma gleznotājs”, LA.lv uzzināja muzejā.

Lugas autors Anšlavs Eglītis par izrādi teicis: “Ņēmos sacerēt romantisku pārpratumu spēli – “brīvi” saistītu ar Leonardo da Vinči dzīves posmu Milānas hercoga galmā. Likās patīkami padarboties ap šo fantastiski daudzpusīgo un diezgan noslēpumaino renesanses meistaru”.

Leonardo da Vinči un viņa skolnieku Frančesko, kuri 1482. gadā, paša Milānas hercoga Lodoviko Sforcas aicināti, no Florences ierodas Milānas galmā. Lionardo (lugā izcilā meistara vārds ir ar šīm mazajām izmaiņām) jākļūst gan par galma gleznotāju, gan par pils, dārzu un pašas Milānas pārveidotāju – pilsētai un galmam jātop pirmajiem Itālijā un visā pasaulē. Taču Lodoviko sapnis sastopas ar lieliem pārbaudījumiem, jo abu jauno cilvēku ierašanās satracina gan hercogieni Beatriči, gan veco galma gleznotāju Graciadio. Ir noprotams, ka Beatriči un Lionardo saista kāds noslēpums, kādas īpašas attiecības, kuras sakņojas pagātnē.

Izrādes scenogrāfe un kostīmu māksliniece ir Evita Rusova – Latvijas Mākslas akadēmijas profesora un izcilā scenogrāfa Andra Freiberga studente. Ir radīta neparasta un spēcīgi uzrunājoša mūzika (autors UNIMENTAL ), kas iedvesmo un aizrauj aktierus.

Biļetes cena: 4 eiro.

Pievienot komentāru

Laura Groza-Ķibere: "Ikviens savā pieredzē iziet monstra ceļu"Dailes teātra Lielajā zālē 3. februārī pirmizrādi piedzīvos Oskara Vailda pasaulslavenā darba "Doriana Greja portrets" iestudējums Lauras Grozas-Ķiberes režijā.
Draugiem Facebook Twitter Google+