×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
31. jūlijs, 2015
Drukāt

Bauskas pilī šķindēs zobeni (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Svētdien, 2. augustā, no plkst. 15 līdz 18 Bauskas pilī jau otro reizi notiks precizitātes un taktikas – špagas un dzelzs nervu, nekļūdīgas rokas – floretes paukošanās turnīrs “Ius gladii” (“Zobena tiesības” – latīniski).

“Paukošana ir māksla iedurt dūrienu, pašam to nesaņemot,” – tā šī sporta veida būtību definē dramaturgs Moljērs. Paukošanās ir elegants un aristokrātisks sporta veids, kas palīdz attīstīt reakciju, koordinācijas spēju un domāšanu.

Turnīrs pēc savas būtības ir kara spēle, sākotnēji galvenais uzdevums bija pierādīt bruņinieka prasmes un pārākumu. Kļūstot arvien ceremoniālākiem un iecienītākiem, turnīra uzdevumi nedaudz mainījās. Cīņas tika veltītas dāmām, kuras tos atbalstīja cīņu laikā ar skaļiem aplausiem un uzvaras gadījumā izrādīja īpašu labvēlību.

Cīņu starplaikā skatītāji varēs vērot Bauskas pils muzeja Seno deju grupas “Galms” un klausīsies senās mūzikas ansambļa “Artemisia Absinthium” priekšnesumus, kuš izpildīs viduslaiku un renesanses mūziku no visas Eiropas un Tuvajiem austrumiem.

Paukošanās turnīrs veidots sadarbībā ar Latvijas paukošanas federāciju. Bauskas pils turnīrs notiek katru gadu, un uzvarētājs saņem Bauskas pils ceļojošo balvu, kurā iegravēti uzvarētāju vārdi.

No plkst. 15:30 līdz 17:30 Bauskas pilsdrupu pagalmā trešo gadu norisināsies turnīrs “Šaušanā ar arbaletu”, kurā bez maksas varēs piedalīties visi interesanti no 16 gadiem. Pasākums noslēgsies plkst. 18 ar svinīgu Paukošanās un Arbaleta turnīra uzvarētāju paziņošanu un apbalvošanu. Bauskas Livonijas ordeņpils iekšpagalmā darbosies seno spēļu un rotaļu stūrītis bērniem.

Dalība pasākumā bez maksas. Par atsevišķu samaksu būs iespēja apmeklēt muzeja ekspozīcijas un Livonijas ordeņpils centrālo torni ar skatu platformu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. tās gan floretes, bet nu labi.

Draugiem Facebook Twitter Google+