Publicitātes foto

Bauskas pilī stāstīs par Eiropas karamākslu 0

Sestdien, 28. novembrī plkst. 14 Bauskas pils muzejā, Senā dzīvesveida skolas ietvaros, notiks pasākums “Kaujas stratēģija”, LA.lv uzzināja muzejā.

Reklāma
Reklāma
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 183
Krimināls
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Lasīt citas ziņas

Vēstures grāmatās daudz rakstīts par cīņassparu un kauju rezultātiem, taču salīdzinoši mazāk zināms par Eiropas valstu kara mākslu, atgādina muzeja speciāliste Justīne Zaķe: “Stratēģija un taktika pazīstamas kā kara vešanas māksla, un, tās pareizi pielietojot, varēja gūt panākumus karā. Sadarbībā ar Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju pasākuma dalībniekiem būs iespēja apskatīt 17. gadsimta ieročus.”

Senā dzīves veida skolas pasākumā vēsturnieks, arheologs, Bauskas pils galvenais krājuma glabātājs Jānis Grūbe stāstīs par kara stratēģiju, kā arī taktiku Rietumeiropā un Viduseiropā 16.-17.gs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Stratēģija ir kara vešanas māksla, kuras darbības apjomā ietilpst valsts sagatavošana karam, lai sasniegtu kara politisko mērķi, bet taktika – zinātne par karaspēka kaujas darbības vadību. Gan stratēģija, gan taktika kā karu vešanas paņēmieni bija pazīstamas jau no senos laikos, bet kā kara zinātnes nozares izveidojās 16. gadsimtā, kad strauji sāka attīstīties zinātne un tehnika.

Bauskas pilī 17. gadsimtā un 18. gadsimta sākumā militārajos konfliktos tika izmantoti dažādi taktiski paņēmieni, tādi kā pils aplenkšana, aizstāvēšana, garnizona karavīru uzbrukums un cīnītāju patveršanās aiz pils mūriem nesekmīga uzbrukuma gadījumā.

Apmeklētājiem būs iespējams uzzināt, kādi bija Bauskas pils aizstāvju taktiskie paņēmieni cīņā pret iebrucējiem un apskatīt izstādi “Bauskas pils – militārs nocietinājums”, piebilda Zaķe.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.