×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
10. aprīlis, 2015
Drukāt

Bauskas pilī viesosies marionešu izstāde

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 15. aprīļa līdz 18. maijam Bauskas pils muzejā būs skatāma leļļu pasaules aristokrātiskāko pārstāvju – marionešu ekspozīcija, LA.lv uzzināja muzejā.

Māksliniece Anita Znutiņa – Šēve izstādei izvēlējusies marionetes no Latvijas Leļļu teātra iestudējumiem “Kurš no mums ir sapinies?”, “Karmena. Sievietes versija” un “Kazanova”.

Leļļu teātrī ikviena lelle ir īpašs roku darbs, kas nes sev līdzi sajūtas, emocijas un personību. Katrai ir savs stāsts, ne tikai biogrāfisks, bet arī dziļi personisks – kāda lelle atcerēsies spilgtākās emocijas slavas brīžos pēc nospēlētām izrādēm, kāda dalīsies atmiņās par laikiem, notikumiem un personībām, kas Latvijas Leļļu teātra radošajā vēsturē atstājuši neizdzēšamu nospiedumu.

Marionešu leļļu sistēma zelta laikmetu piedzīvoja viduslaikos un renesansē, taču tās saknes meklējamas daudz senākā pagātnē, kad marionetes kalpoja par īpašu reliģisko rituālu sastāvdaļu. Latvijā marionešu kā leļļu teātra formas vēsture saistās ar 19. gadsimta beigām un Ivana Rudenkova vārdu, savukārt Latvijas Leļļu teātrī šī leļļu forma ienāca līdz ar Sanktpēterburgas Teātra mākslas akadēmijas docentu un marionešu teātra MINI-DLIN māksliniecisko vadītāju un režisoru Aleksandru Mindļinu.

Muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Jesikena atgādina, ka marionete ir komplicēta lelle ne vien izgatavošanas, bet arī vadīšanas procesā. Marionešu karalis un virtuozs – vācu aktieris Albrehts Rozers uz jautājumu, cik ilgi viņš gatavo lelli, reiz atbildēja: “Mūžīgi. Darbnīcā marioneti pagatavot nevar, tā uzlabojas un iegūst pilnību procesā.”

Izstādes norises laikā, 30. aprīlī plkst. 15 varēs apmeklēt izglītojušu pasākumu bērniem un pieaugušajiem, kurā ar marionetēm iepazīstinās leļļu māksliniece.

Biļetes cena: pieaugušajiem: 1 eiro; mācību iestāžu audzēkņiem: 0,50 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+