Tehnika
Tehnoloģijas

Bauskas pils tornī vēros zvaigznes un fizikas eksperimentus 16


Bauskas pils
Bauskas pils
Foto-LETA

Sestdien, 18.augustā, plkst.22.30 Bauskas pilī plānots otrais zvaigžņu vērošanas pasākums, kura gaitā informēs arī par cilvēka redzes īpašībām un krāsu uztveri. Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilva Bitēna informēja, ka 18.augustā plānotais pasākums notiks vien labos laika apstākļos, savukārt nelabvēlīgu laika apstākļu gadījumā pasākums tiks pārcelts uz 15.septembri.

 

Mazie un lielie apmeklētāji saistošā veidā – ar praktiskiem gaismas, krāsas un skaņas eksperimentiem – iepazīsies ar astronomijas un fizikas pasauli, varēs aplūkot hologrammu un ar teleskopu aplūkot Mēnesi un Jupiteru, skaidroja Bitēna.

Pasākuma viesi uzzinās, kādas izskatās zvaigznes un kāpēc tās mirgo, kā rodas melnie caurumi, kāpēc debesis ir zilas, kāda ir Saules krāsa un kāpēc tā mainās, kā tieši krāsas redzam atkarībā no apgaismojuma un kā pasauli redz cilvēki ar dažādiem krāsu redzes trūkumiem, piemēram, daltonismu.

Tāpat apmeklētājiem būs iespēja izpētīt, kā gaisma apliecas ap šķērsli, uzzināt par difrakcijas gredzeniem, gaismas viļņveida dabu un viļņu pārklāšanos – interferenci, praktiski iepazīties ar atstarotāju darbības principu, uzzināt, kā ūdenī var peldēt par ūdeni krietni blīvāki ķermeņi, un uzzināt, kas ir Doplera efekts.

Pasākumu vadīs pieredzējuši astronomi Arnis Ginters un Aivis Meijers, kurš ar fizikas eksperimentiem, kas atšķiras no ierastajiem skolu mācību materiāliem, nodarbojas jau vairāk nekā astoņus gadus.

Šis pasākums būs interesants un izglītojošs ikvienam – gan pieaugušajiem, gan bērniem. Lai radītu īpašu atmosfēru, tumsā pils torni izgaismos ar lukturiem un svecēm, solīja Bitēna.

2011.gadā, senā dzīvesveida skolā notika pirmais astronomijas tēmai veltītais pasākums, kas guva lielu publikas atsaucību. Apmeklētāji vēroja zvaigznes, uzzināja kā laika gaitā mainījusies cilvēku izpratne par Zemi, tās vietu Saules sistēmā un Visumā.

Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē, mākslas salonā “Meistars Gothards” un rezervēt pa tālruni. Bērniem līdz septiņu gadu vecumam ieeja pasākumā ir bezmaksas.

LA.lv