Pasaulē
Eiropa

Bavārijas CSU spiesta meklēt koalīcijas partnerus: sāk sarunas ar Brīvajiem vēlētājiem0

Foto: LETA/AFP

Bavārijas Kristīgi sociālā savienība (CSU), kas nesenajās federālās zemes parlamenta vēlēšanās guva nepieredzēti vājus rezultātus, ceturtdien piekritusi sākt koalīcijas sarunas ar Brīvajiem vēlētājiem (FW) – centriski labēju politisko spēku.

CSU vadība vienbalsīgi nolēmusi sākt sarunas ar FW, kas darbojas tikai Bavārijā un vēlēšanās ieguva 11,6% balsu, avoti apliecināja ziņu aģentūrai DPA.

CSU ir spiesta meklēt koalīcijas partnerus, jo landtāga vēlēšanās tā zaudēja absolūto vairākumu. Atbalsts CSU sarucis par desmit procentpunktiem līdz 37,2% atzīmei.

Lēmums sākt sarunas ar FW ir netiešs noraidījums “zaļajiem”, kas Bavārijas vēlēšanās izcīnīja otru lielāko balsu skaitu.

CSU un “zaļajiem” ir fundamentāli atšķirīgas nostājas tādos jautājumos kā migrācija un drošība.

CSU, kas ir Vācijas kancleres Angelas Merkeles vadīto kristīgo demokrātu (CDU) Bavārijas māsaspartija, ietur stingri konservatīvu politiku.

Tikmēr FW ideoloģija ir daudz eklektiskāka. Ja dažos jautājumos brīvie vēlētāji dod priekšroku konservatīvai politikai, tad citos viņu nostāja vairāk tuvojas “zaļo” vai sociāldemokrātu (SPD) viedoklim.

Kā ziņots, svētdien notikušajās vēlēšanās CSU, kas tradicionāli dominējusi Bavārijas politikā, zaudēja savu absolūto vairākumu, izcīnot tikai 85 no 205 landtāga deputātu vietām.

Otrajā vietā ar 38 mandātiem ierindojās “zaļie”, kam seko FW, kas ieguvuši 27 deputātu vietas.

Saistītie raksti

Vēl pa 22 vietām izcīnījuši gan sociāldemokrāti, gan pret imigrāciju noskaņotā eiroskeptiķu partija “Alternatīva Vācijai” (AfD).

Iekļūšanai landtāgā noteikto piecu procentu barjeru šoreiz pārvarējusi arī liberālā Brīvo demokrātu partija (FDP), kas reģionālajā parlamentā būs pārstāvēta ar 11 deputātiem.

LA.lv