Foto – AFP/LETA

“Bayern” ar 4:0 iznīcina Barselonu 0

UEFA Čempionu līgas pusfināla pirmajā spēlē Minhenes “Bayern” savā laukumā ar 4:0 (1:0) sagrāva “Barcelona”, veicot nopietnu pieteikumu iekļūšanai finālā.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā

Laukuma saimnieki mača rezultātu atklāja pēc 25 nospēlētām minūtēm, kad teicamu stūra sitiena izspēli ar precīzu sitienu ar galvu noslēdza Tomass Millers. Lai arī bumbas kontroles rādītāji bija par labu viesiem, “Bayern” ļoti bīstami darbojās pretuzbrukumos, bet pēc gūtajiem vārtiem pārņēma iniciatīvu savās rokās.

Minhenes kluba pārstāvju sekmīgais sniegums ar uzviju tika atalgots otrajā puslaikā, kurā mājinieki guva trīs bezatbildes vārtus. Vispirms 49.minūtē pēc vēl vienas veiksmīgas stūra sitiena izspēles precīzs bija Mario Gomess, bet 73.minūtē “Barcelona” vārtsargu Viktoru Valdesu no ļoti asa leņķa pārspēja nīderlandietis Arjēns Robens. Ceturtos vārtus “Bayern” guva deviņas minūtes vēlāk, kad francūža Franka Riberī un austrieša Davida Alabas saspēli ar precīzu sitienu noslēdza Millers, gūstot savus otros vārtus mačā.

Jāizceļ, ka “Barcelona” ar četru vārtu starpību oficiālās spēlēs nebija zaudējusi kopš 2003.gada, bet Eiropas klubu turnīros – kopš 1997.gada.

Abu komandu atbildes spēle risināsies 1.maijā Barselonā, bet Vemblija stadionā gaidāmo finālu sasniegs komanda, kas uzvarēs divu spēļu summā.

Arī otrajā pusfināla pārī notiks Vācijas un Spānijas klubu duelis – Dortmundes “Borussia” sacentīsies ar Madrides “Real”. Šo komandu pirmais mačs trešdien notiks Dortmundē.

Pirms mača Minhenē lielākā interese bija par to, vai laukumā spēs doties pēdējo četru gadu pasaules labākais futbolists Lionels Mesi. Argentīnietis mēneša sākumā UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināla pirmajā mačā guva traumu. Pēc nedēļas atbildes mačā viņš devās laukumā no rezervistu soliņa, un viņam bija ļoti nozīmīga loma, lai “Barcelona” summā pieveiktu Parīzes “Saint-Germain”, savukārt pēdējās divas nedēļas viņš atkal nebija spēlējis un turpināja veseļoties.

Otrdienas cīņā Mesi laukumā pavadīja visas 90 minūtes, taču nebija savas komandas glābējs.

“Bayern” cer uz trešā UEFA Čempionu līgas fināla sasniegšanu pēdējos četros gados un pēdējās divās spēlēs, kas risinājušās vietējā čempionāta un kausa izcīņas laikā, uzvarējusi ar identiski iespaidīgiem rezultātiem 6:1. Pirmajā mačā ar “Barcelona” Minhenes klubam diskvalifikācijas dēļ nevarēja palīdzēt pamatsastāva uzbrucējs Mario Mandžukičs.

Kā ziņots, pēc šīs sezonas par “Bayern” komandas galveno treneri kļūs spānis Hoseps Gvardiola, kurš no 2008. līdz 2012.gadam aizveda “Barcelona” futbolistus līdz 14 trofejām un kļuva par visiekārojamāko treneri pasaulē.

Tieši pret Gvardiolu “Bayern” komanda cietusi arī vienu no pēdējo gadu sāpīgākajām neveiksmēm, kad 2009.gada UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināla pirmajā mačā Mesi jau pirmajā puslaikā guva divus vārtus un palīdzēja “Barcelona” komandai savā laukumā sagraut pretiniekus ar 4:0.

Turnīra fināls plānots 25.maijā Vemblija stadionā Londonā.