Foto – AFP/LETA

“Bayern” sakauj Barselonu arī viņu laukumā 0

Vietu UEFA Čempionu līgas finālā trešdien pārliecinoši nodrošināja jaunā Vācijas futbola čempione Minhenes “Bayern”, kas nozīmē, ka sacensību izšķirošajā mačā gaidāms divu šī valsts klubu duelis.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 30

Pusfināla atbildes spēlē “Bayern” izbraukumā ar 3:0 (0:0) uzvarēja Spānijas klubu “Barcelona”. Abu komandu pirmajā mačā pirms astoņām dienām “Bayern” savā laukumā izcīnīja šokējoši pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 4:0, kas komandai divu spēļu summā ļāvis triumfēt ar 7:0.

“Barcelona” cīņu uzsāka ar savu līderi Lionelu Mesi uz rezervistu soliņa, bet bez savainojuma nomocītā argentīnieša ne uz brīdi pamatoti uz atspēlēšanos nepretendēja. Rezultātu otrā puslaika pašā sākumā atklāja nīderlandietis Arjēns Robens, nodemonstrējot teicamu individuālo meistarību, bet 72.minūtē bumbu neveiksmīgi savas komandas vārtos raidīja “Barcelona” aizsargs Žerārs Pikē. Punktu uzvarai viesi pielika 76.minūtē, kad ar galvu precīzi sita Tomass Millers.

Kā ziņots, Mesi pagājušā mēneša sākumā UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināla pirmajā mačā guva traumu un kopš tā laika nav spējis pilnībā izveseļoties. Arī pagājušās nedēļas nogalē notikušajā Spānijas čempionāta spēlē viņš laukumā devās vien no rezervistu soliņa, bet nākamo desmit minūšu laikā pamanījās vienus vārtus gūt pats, bet otrus izveidot, palīdzot “Barcelona” cīnīties neizšķirti 2:2 ar Bilbao “Athletic”.

Finālā Minhenes komanda spēkosies ar citu Vācijas klubu Dortmundes “Borussia”, kas pusfinālā divu spēļu summā ar 4:3 pieveica Spānijas vienību Madrides “Real”.

Jāizceļ, ka “Bayern” komanda sasniegusi trešo UEFA Čempionu līgas finālu pēdējos četros gados.

Kā ziņots, pēc šīs sezonas par “Bayern” komandas galveno treneri kļūs spānis Hoseps Gvardiola, kurš no 2008. līdz 2012.gadam aizveda “Barcelona” futbolistus līdz 14 trofejām un kļuva par visiekārojamāko treneri pasaulē.

Tieši pret Gvardiolu “Bayern” komanda cietusi arī vienu no pēdējo gadu sāpīgākajām neveiksmēm, kad 2009.gada UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināla pirmajā mačā Mesi jau pirmajā puslaikā guva divus vārtus un palīdzēja “Barcelona” komandai savā laukumā sagraut pretiniekus ar 4:0.

Turnīra fināls plānots 25.maijā Vemblija stadionā Londonā.