×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
21. septembris, 2016
Drukāt

Bažas, ka draud sabrukt jaunā projekta ēka Mežciemā; veiks ekspertīzi (3)

Kadrs no videoKadrs no video

TV3 raidījuma “Bez Tabu” redakcijā vērsušies Mežciema iedzīvotāji Rīgā, kurus bažīgus dara pirms deviņiem gadiem būvētajā daudzstāvu ēkā konstatētie bojājumi un plaisas. Iedzīvotāji pamanījuši, ka zem mājas esošajā pazemes autostāvvietā saplaisājusi konstrukciju turošā kolonna. Vairākkārt skanējusi arī trauksmes signalizācija.

Par signalizāciju vasarā apsaimniekotājs paziņojis, ka tā bijusi mācību trauksme. Šobrīd pēc kolonnas bojājumiem gan pie mājas durvīm parādījies apsaimniekotāja paziņojums, ka ēkas bojājumi var ietekmēt cilvēku veselību, dzīvību, kā arī uzskaitīti veicamie darbi.
Taču mājas iedzīvotāji apgalvo, ka jau gandrīz nedēļa apkārt, bet nekāda kustība neesot bijusi.

Apsaimniekotājs saka, ka ēkas vizuālo apsekošanu, kā to nosaka likums, viņi veicot katru gadu. To, ka ar māju kaut kas nav kārtībā, pierāda jau arī iepriekš veiktais apsekojums. Starp citu, jāskatās, vai māja vispār izbūvēta pēc projekta, jo vietā, kur kolonna saplaisājusi, esot bijis jābūt divām kolonnām. Bet tas vēl jāpārbauda.

Interesanti, ka ēkas būvniekam “Dzimtā sēta” ierosināta maksātnespēja, tātad, pat pierādot viņu vainu, neko piedzīt vairs nevarēs, atzīmē raidījums.

Rīgas būvvaldes būvinspektori, apsekojot ēku Mežciemā, Kaivas ielā 50/5, par kuras stāvokli sūdzējušies tās iedzīvotāji, tūlītējus draudus iedzīvotājiem nekonstatēja, bet mēneša laikā kopīpašniekiem jāveic padziļināta ekspertīze, pastāstīja būvvaldes pārstāve Ilze Žūka.

Viņa norādīja, ka Rīgas būvvalde informāciju par ēkas tehnisko stāvokli saņēma pagājušajā nedēļā no iedzīvotājiem un kopā ar apsaimniekotāju veica ēkas vizuālo apsaimniekošanu. Tās laikā būvinspektori konstatēja, ka ir jānorobežo pagrabā lokālas konstrukcijas un iebraukšana pagalmā, kas arī ir izdarīts.

Žūka pastāstīja, ka, kamēr nav veikta padziļināta ekspertīze, ir pāragri spriest par ēkas stāvokli, bet būvinspektors, uz vietas būvi vizuāli apsekojot, nekonstatēja tūlītējus draudus iedzīvotājiem.

Par apsekošanu ir sagatavots Rīgas būvvaldes atzinums, kas ir nosūtīts kopīpašniekiem. Atzinumā norādīts, ka aptuveni mēneša laikā kopīpašniekiem ir nepieciešams pieaicināt būvekspertu, kurš veiks ēkas konkrēto daļu, tas ir, pagraba pārsegumu un ēkas fasādes, padziļinātu būvekspertīzi. Tā nepieciešama, lai saprastu, vai pietiek tikai ar pagraba konstrukciju balstīšanu vai ir nepieciešami kādi papildu darbi.

Padziļinātās būvekspertīzes atzinumā jānorāda, kādas ir turpmākās paredzētās darbības, un tas ir jāiesniedz Rīgas būvvaldē.

Žūka norādīja, ka eksperti var arī norādīt, ja ir jāpārtrauc ēkas vai tās daļas ekspluatācija, bet šobrīd šāda slēdziena nav, tāpēc ir pāragri spriest, vai ekspluatācija būs vai nebūs jāpārtrauc.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Vajag izbeigt dot būvatļaujas kamēr nav izstrādāti valsts standarti un pamatojoties uz tiem pieņemti būvnoteikumi.

  2. Rakstnieku savienībai te ir lielāka jēga nekā Rīgas būvvaldei!

  3. Standarta situācija. Cēlājfirma sen de facto izbeigusies, 2 gadu garantija arī cauri, tālākais viss uz dzīvokļu īpašnieku pleciem.

Draugiem Facebook Twitter Google+