×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
15. janvāris, 2016
Drukāt

Bažās par imigrantu uzbrukumiem, Vācijā atceļ karnevālu (3)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Ilustratīvs attēls

Reinbergas pilsēta Vācijas rietumdaļā atcēlusi vienu no plānotajām karnevāla parādēm, lēmumu pamatojot ar bažām par to, ka pilsētā var atkārtoties Jaungada naktī Ķelnē pieredzētie masveida seksuāla rakstura uzbrukumi.

Reinbergas Ošavas rajons pieļauj, ka uz karnevāla parādi varētu ierasties bēgļi, turklāt piedzērušies, kas savukārt varētu novest pie Ķelnes notikumu atkārtošanās, teikts pilsētas administrācijas paziņojumā presei.

Ošavas rajonā, kur 8.februārī bija paredzēts karnevāla gājiens, jau šobrīd mitinās 300 bēgļu. Februāra sākumā paredzēta vēl 200 ierašanās.

“Problemātiska publika varētu izšķirties par gājiena apmeklēšanu, jo viņi uzskata, ka policija un apsargi to pārāk rūpīgi neuzraudzīs”, skaidroja pilsētas pārstāvji.

Gājiena rīkotājiem pieprasīts sagatavot jaunu drošības plānu, tomēr tam vairs nepietiek laika.”Mēs esam šokēti, mēs jau esam pasūtījuši daudz ko no lietām, kas mums ir vajadzīgas. Tas mums maksās pamatīgi,” laikrakstam “Rheinische Post” atzina organizācijas komitejas vadītājs Pauls fon Holts.

“Mums būtu vajadzīgs pusgads,” lai izstrādātu jaunu drošības plānu, viņš piebilda.

Kaut arī gājiens Ošavā atcelts, tas nenozīmē, ka visa pilsēta ir atcēlusi karnevāla svinības.
Citas pilsētas Reinas reģionā karnevāla plānus nav atcēlušas.

Diseldorfas Karnevāla komitejas pārstāvis sakariem ar presi Reinbergas lēmumu nosauca par “smieklīgu” un sacīja, ka viņa pilsētā visi ir laipni gaidīti.

“Mēs svinēsim karnevālu tā, kā mēs to vienmēr esam darījuši,” viņš sacīja,
Arī Ķelnē gatavošanās notiek kā parasti.

“Mēs mūsu drošības koncepciju neesam pārstrādājuši,” sacīja organizācijas komitejas pārstāvis.
Pēc masveida seksuāla rakstura uzbrukumiem Jaungada naktī Ķelnē likumsargi saņēmuši vairāk nekā 600 iesniegumu no uzbrukumu upuriem. Varmākas pamatā bijuši arābu un Ziemeļāfrikas izcelsmes vīrieši, kas 20-30 cilvēku lielās grupās uzbrukuši sievietēm.

Ķelnē Jaungada naktī pieredzētie masveida seksuāla rakstura uzbrukumi sievietēm, policijas bezspēcība un valsts lielāko mediju centieni noziegumus noklusēt Vācijas sabiedrībā izraisījuši šoku.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Neizprotams paziņojums Atbildēt

    Lūk, tiek izrādīta vājuma un bezspēcības pazīme, mērķis sasniegts: saimnieks mājās vairs nav saimnieks.

  2. Šos 200 vai cik tur muslimus laikam nevar regulēt ar esošo likumdošanu, jo tad merkelenei jāpamet visi amati… Otrs variants – uz karnevāla laiku nosūtīt viņus Gabijas privātīpašumā – kā jau namamātei pienāktos.

  3. Reizēm pārlieku viesmīlība noved pie dramatiskām sekām. Vai tiešām nav iespēja šos 300 “cilvēkus” savlaicīgi neitralizēt?

Draugiem Facebook Twitter Google+