×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
25. septembris, 2015
Drukāt

Bažas par Krievijas propagandu (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Pēc Krimas aneksijas Baltijas valstis ir nobažījušās, ka Krievijas mediju propaganda varētu būt priekšvēstnesis daudz vardarbīgākai agresijai, atzinis laikraksts “The Washington Times”.

Baltijā ir liela krieviski runājoša sabiedrības daļa – aptuveni 30% Latvijas un Igaunijas iedzīvotāju runā krieviski, bet Lietuvā krievu valodā runā 8% sabiedrības. Šie cilvēki jau gadiem skatās televīzijas programmas, tostarp ziņas, kas tiek ražotas Krievijā un bieži Baltijas līderus atspoguļo neobjektīvi, ņemot vērā savas intereses. Austrumeiropas politikas pētījumu centra eksperts Andis Kudors laikrakstam stāstījis, ka trīs no sešiem populārākajiem televīzijas kanāliem pieder Krievijas uzņēmumiem. Tie regulāri pasniedz pret Rietumiem vērstas ziņas. NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrs, kas pērn tika atvērts Rīgā, savā pētījumā norādījis, ka Krievijas ietekme uz masu plašsaziņas līdzekļiem ir spēcīgs tās agresīvās politikas rīks. Pētījumā secināts, ka demokrātiskām valstīm ar brīviem medijiem ir grūti sacensties ar spēcīgo, sinhronizēto Krievijas valdības ziņojumu nodošanas sistēmu. Tomēr Baltijas valstis nemēģina cīnīties ar propagandu, ieviešot savu propagandu, secinājis laikraksts.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. kuri baidas no patiesibas cilveki nosavas dzives izloba patiesibu ne jau no krievijas propagandas vai amerikanu jeb baltijas nacionalistu dzive ir dzive visu parada patiesas krasas beidziet baidit ar krieviju vai krieviem jo pasi esat maitas vai labaki paskatat beglu politiku cik pasu beglu sadegusi nosalusi pasnaviba aizgajusi noslikusi avarejusi arzemes aizbraukusi ko neatkariga latvija ir darijusi savas tautas laba ….tikai ravusies pie siles-valsts-naudas-saeima ministrijas zagusi bagati palikusi dzivo miljonari bet bet visi vienadi bija ieguvusi brivibu uz papiriem…..

  2. Arī ES ignore propogandu,kas būtu pieejama radio un tv latviešu valodā.Amerikas balss jau sen ir pārtraukusi pārraides latviski.Sagaidīsim ka Krievija sāks izplatīt propogandu latviešu valodā,bet tas notiks tikai tad,kad no varas tiks atstumtas vecās,pārkrāsojušās Kremļa lakstigalas,jo viņas pietiekamā līmenī uztur atmiņas par labajiem okupācijas gadiem un slaveniem latviešu padomju dzejniekiem.Nav jaunoslēpums,ka okupācijas gados dzīves līmenis LPSR bija krietni augstāks kā Rumānijā,Bulgārijā,bet tagad Kremļa lakstigalu darbības rezultatā esam pielīdzinajušies.

  3. Lai raksta, ko un cik grib.Propoganda ietekmē tikai to grupu,kas šīs ziņas gaida,kurus tās spēcina.Domāju,ka tas nav regulējams,tāpēc paliksim ,kādi esam,prof.Teivāna vārdiem sakot,pa daļai latvieši ,pa daļai krievi,bet runāsim gan tikai latviski un vēsturi mācīsim tikai no Latvijā izdotām grāmatām.

Draugiem Facebook Twitter Google+