Latvijā
Rīga

Bažās par savu bērnu drošību tēvs lūdz policijas palīdzību1

Foto RPP

Sestdien, 27.janvārī, tēvs bažās par savu bērnu drošību pie viņu mātes lūdzis likumsargu palīdzību, portāls LA.lv uzzināja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).

Vīrietis pastāstīja, ka no bērnu mātes šķiras un pagaidām abi ir vienojušies, ka viņš nedēļas nogalēs pieskatīs bērnus. Notikuma dienā vīrietis ieradies pakaļ bērniem, taču bijusī atteikusies atvases nodot tēvam. Vienlaikus sarunas laikā sadzirdētas bērnu raudas un kliedzieni. Bērnu tēvs izteica bažas, ka, iespējams, sieviete ir alkohola reibumā.

Arī policisti notikuma vietā sadzirdēja bērnu raudāšanu. Likumsargi vairākkārtīgi klauvēja un zvanīja pie durvīm, taču bērnu māte tās atteicās atvērt. Informācija nodota Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekiem, lai ar speclīdzekļiem durvis uzlauztu. Pēc brīža sieviete, tomēr izlēma durvis atvērt. No bērnu mātes sajusta alkoholam raksturīgā smaka. Jautājot par grādīgo dzērienu lietošanu, viņa atcirta, ka tā neesot policistu darīšana. Tā arī skaidru atbildi likumsargi nesaņēma.

Nekavējoties tika apsekots dzīvoklis. Abi 7 un 9 gadus vecie bērni gulēja savās gultās. Bērnu tēvs pauda bažas, ka, iespējams, viņiem iedoti spēcīgi nomierinošie līdzekļi, jo pirms brīža dzirdētas bērnu raudas. Izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, lai pārliecinātos par viņu veselības stāvokli.

Tikmēr sievietei veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā. Testa laikā noskaidrots, ka viņa ir 3,12 promiļu reibumā.

Pēc brīža notikuma vietā ieradās mediķi, kuri apskatīja abus bērnus un konstatēja, ka viņiem hospitalizācija nav nepieciešama.

Vīrietim izskaidrotas viņa tiesības vērsties bāriņtiesā, lai oficiāli iegūtu sev ikdienas aizgādības tiesības. Izsaucējs bērnus apģērba un kopā ar viņiem dzīvokli pameta.

Savukārt sievietei policisti mēģināja izskaidrot turpmākās procesuālās darbības, tai skaitā, ka bērna tēvam ir tādas pašas tiesības satikt savus bērnus kā viņai, ja vien nav spēkā bāriņtiesas lēmums, kurā teikts citādi.

Lietas materiāli nosūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem mātes atbildības izvērtēšanai.

LA.lv