foto – Leta

Bažas par sociālajām garantijām apdraud arī LSO darbu 0

Mūziķiem ir sāpīgi dzirdēt, ja tiek apšaubīta izdienas pensiju nepieciešamība, “Rietumu Radio” atzina Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Atvars Lakstīgala, norādot, ka pastāv draudi, ka sociālo garantiju neskaidrību un zemo algu dēļ no darba LSO varētu aiziet daudzi talantīgi mūziķi.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 72
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

“Pēc divdesmit gadu darba orķestrī, kad pasliktinās redze, dzirde un mūziķis bieži vien vairs nav spējīgs darbu turpināt, ir jābūt kādam atkāpšanās ceļam jeb sociālajām garantijām,” atzina Lakstīgala, norādot, ka ir sāpīgi dzirdēt, ja izdienas pensiju nepieciešamība tiek apšaubīta, apliecinot, ka izdienas pensiju nosacījumu maiņu neatbalsta. Kā sacīja diriģents, mūziķa darbā ir liela emocionālā slodze, turklāt, lai sasniegtu augstu profesionālu līmeni, daudzi gadi jāpavada mācoties un sevi pilnveidojot.

Neskaidrības ar sociālajām garantijām jau pašlaik negatīvi ietekmējot orķestra darbu. “Mūziķi, kuri orķestrī nostrādājuši desmit gadus, ir lieliskā formā un karjeru varētu turpināt, domā par iespējām mainīt profesiju,” stāsta Lakstīgala. Viņš arī atzīst, ka sociālo garantiju neskaidrību un zemo algu dēļ daudzi orķestra mūziķi meklējot kontaktus ārzemēs un interesējas par karjeras turpināšanu ārzemju kolektīvos. “Man negribas to atzīt un ir ļoti sāpīgi, taču pastāv draudi, ka talantīgākie mūziķi varētu no orķestra aiziet,” sacīja diriģents,

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā ziņots, janvārī Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) kolektīvs nosūtījis atklātu vēstuli labklājības ministrei Ilzei Viņķelei (V) ar lūgumu ņemt vērā mūziķu dramatisko situāciju Latvijā, veicot izdienas pensiju nosacījumu maiņu.

Valsts SIA “Liepājas Simfoniskais orķestris” sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere aģentūru LETA informēja, ka vēstuli parakstījuši orķestra mūziķi, tostarp arī LSO valdes loceklis Uldis Lipskis, mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Atvars Lakstīgala un koncertmeistare Ilze Zariņa.

Vēstulē Viņķelei teikts, ka Labklājības ministrijas (LM) pagājušās nedēļas vēstījums medijos par iespējamajām izmaiņām izdienas pensijas nosacījumos ir ļoti apbēdinājis LSO kolektīvu. “Tas ir nopietns signāls, kas brīdina par kārtējo triecienu jau tā novājinātajam un pazeminātajam profesionāla mūziķa statusam sabiedrībā. Augsti specializētās un ar nopietniem darba riskiem saistītās mūziķa profesijas tālāka devalvācija nav pieļaujama,” pausts vēstulē.

Kā ziņots, šobrīd kultūras darbiniekiem izmaksājamās 178 izdienas pensijas nav tās, kas sagraus Latvijas budžetu, vakar rīkotā diskusijā ar labklājības ministri Ilzi Viņķeli (V) akcentēja Latvijas Kultūras darbinieku arodbiedrību federācijas (LKDAF) priekšsēdētājs Aldis Misēvičs.

Dažādo nozaru kultūras darbinieki neatbalsta Labklājības ministrijas (LM) vēlmi veikt izmaiņas izdienas pensijās, uzskatot, ka esošā kārtība ir jāsaglabā, jo tas ir viņu drošības garants.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.