×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.7°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
30. maijs, 2017
Drukāt

Bažas par Ventspils vēlēšanu komisijas neitralitāti (3)

velesankajas_LETA

Trauksmi par ierobežotas piekļuves informācijas noplūšanu Ventspilī cēla vietējās vēlēšanu komisijas pārstāve Sandra Orinska. Viņa vēstulē valsts augstākajām amatpersonām, drošības iestādēm un Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) pauž bažas, ka vēlēšanas Ventspilī var tikt “nozagtas”. Proti, aprīļa nogalē laikrakstā “Vents Balss” parādījās publikācija, kurā izsmejoši aprakstītas Nacionālās apvienības (NA), “Vienotības” un Latvijas Reģionu apvienības (LRA) apvienotā saraksta iesniegšanas nianses. Proti, kopā ar sarakstu iesniegtajos dokumentos esot bijuši dažādi trūkumi un kļūdas (piemēram, nesakritības kandidāta Ojāra Grinberga uzvārdā un personas kodā). Nepilnības gan uzreiz izlabotas, bet laikrakstam tas devis iemeslu uzjautrināties par apvienotā saraksta un tā līdera Ģirta Valda Kristovska neprasmi.

S. Orinska vērš uzmanību, ka vienīgie, kas varēja zināt un izpaust detaļas par saraksta iesniegšanas procesu, ir vai nu paši saraksta pārstāvji (taču viņi nebūtu ieinteresēti par sevi izplatīt negatīvu informāciju), vai vēlēšanu komisijas dalībnieki. “Visticamāk, tas bijis kāds no maniem kolēģiem – vēlēšanu komisijas loceklis, kurš atļāvies pārkāpt ētikas, neitralitātes un informācijas neizpaušanas noteikumus,” secina S. Orinska un vēstules turpinājumā retoriski jautā – ja mēs nevaram būt droši, ka vēlēšanu komisija savā darbā ievēro visus noteikumus, kā mēs varam būt droši par to, ka netiks ietekmēti vēlēšanu rezultāti? Tādēļ viņa lūgusi CVK nomainīt Ventspils vēlēšanu komisijas sastāvu.

Kā uzzināju CVK, komisija ir saņēmusi minēto iesniegumu un to izskatījusi, lūdzot arī Ventspils pašvaldību vēlēšanu komisijas vadītājas Baibas Līdakas skaidrojumu. “Viņa paskaidroja, ka nezina, kādā veidā šī saraksta pieņemšanas apstākļi nonākuši laikraksta rīcībā. CVK konstatēja, ka Ventspils vēlēšanu komisija, pieņemot kandidātu sarakstu, rīkojusies atbilstoši likumiem un instrukcijām. Līdz ar to CVK nav pamata rosināt Ventspils vēlēšanu komisijas vai atsevišķu tās locekļu atsaukšanu,” paskaidroja CVK pārstāvis Ritvars Eglājs. Pat, ja pārkāpumi tiktu konstatēti, CVK nevarētu atsaukt pašvaldību komisijas locekļus. Saskaņā ar likumu pašvaldību vēlēšanu komisijas locekļus ieceļ un atceļ attiecīgā pašvaldība. CVK varētu tikai pilsētas domei lūgt veikt kādas izmaiņas komisijas sastāvā.

“Tā ir nekrietna rīcība, kuru saskaņā ar Ventspils režīma vadītāja, kukuļņemšanā apsūdzētā Aivara Lemberga direktīvām veikušas Ventspils vēlēšanu komisijas darbinieces un vietējais laikraksts,” notikušo komentē apvienotā sarakstā līderis Ģ. V. Kristovskis, atgādinot, ka “Ventas Balss” no Ventspils domes un Ventspils Brīvostas pārvaldes šogad saņēmusi gandrīz pusmiljonu eiro vērtus maksājumus. Kristovskis arī noraizējies, ka Lemberga izraudzītais vēlēšanu komisijas sastāvs varētu veikt citus pārkāpumus, tajā skaitā vēlēšanu rezultātu viltošanu. Tādēļ viņa vadītā saraksta pārstāvji gatavojas visos Ventspils vēlēšanu iecirkņos veikt novērošanu, tajā skaitā ar video aparatūru.

Vakar medijiem paziņojumu izplatīja arī Lemberga pārstāvētās partijas “Latvijai un Ventspilij” valde, kura uzskata, ka šie paziņojumi par iespējamu vēlēšanu procesa ietekmēšanu Ventspilī ir priekšvēlēšanu aģitācija, un atgādina, ka katrs iedzīvotājs un katras partijas pārstāvis var pieteikties novērot vēlēšanu procesu. Paziņojumā arī teikts, ka “partija “Latvijai un Ventspilij”, protams, novēros gan vēlēšanu komisiju, gan iecirkņu komisiju darbu, gan arī Āboltiņas un Kristovska novērotāju uzvedību”.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Bet es gan tam sliecos ticēt, jo ne par velti Lembergs ir nosaukts par vienu no nedaudzajiem trampiem Eiropā. Kauns man par viņu, jo kā nekā skaitās mans novadnieks.

  2. sev taisa reklāmu NEVIETĀ!!! KO SPECIĀLI maldini vēlētājus??? Tu jau tāpat netiksi Ventspils Domē, AITA!!! Uzvarēs partija “‘ Latvijai un Ventspilij” , kuras PAVEIKTAIS PILSĒTĀ IR REDZAMS!!!!!!!!! TO NENOLIEGT NEVIENAM! NEVIENAM !!! PAT TRAKĀS DUSMĀS NĒ!!!

  3. viena zoss no velešani komisijas sev reklāmu taisa, vai nu nezinot, vai speciāli maldinot tautu par velešanu norises kārtibu un iespējām ko falsificēt:) un LA protams tiražē katru dienu to atgādinot, jo kā nekā lembis ir politiskais ienaidnieks saimniekiem:)
    sen jau viss noskaidrots ka pārkāpumu nav, bet tanti un LA jau tās neapmierina, jo vajag intrigu, vajag troksni

Draugiem Facebook Twitter Google+