×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
16. jūnijs, 2014
Drukāt

Bažījas par Krievijas straujo bruņošanos (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievija ārkārtīgi strauji modernizē savus bruņotos spēkus, atvēlot tam aizvien lielākus līdzekļus, kas varētu liecināt par gatavošanos militāram konfliktam ar Rietumiem, uzskata bijušais Lietuvas Bruņoto spēku komandieris ģenerālis Jons Kronkaitis.

Tikmēr Lietuvas bruņotie spēki šobrīd ir diezgan vāji, savukārt NATO un Eiropas Savienības reakcija uz konfliktu Ukrainā liek domāt, ka Rietumi joprojām nav gatavi pienācīgi savaldīt Krieviju, atturot to no tālākiem uzbrukumiem, viņš teica. “Ja Krievija redzēs, ka Rietumiem un NATO trūkst stingras gribas, tā var likt lietā savu militāro spēku jau bez jebkādas izlikšanās. Tas var notikt Baltijas valstīs. Tādēļ jābūt gataviem. Mums kā valstij, kā NATO dalībvalstij, jādomā par to, kas būs nevis pēc diviem gadiem, bet pēc desmit gadiem.”

Pievēršoties pašas Lietuvas aizsardzības spējām, ASV dzīvojošais Kronkaitis, kas pašlaik viesojas dzimtenē, atzinis, ka bruņotajiem spēkiem nav veltīta pienācīga uzmanība. “Modernizēti tika vienīgi īpašo operāciju spēki, kas pildīja misiju Afganistānā. Mani visvairāk apbēdina karaspēka kopējā skaitliskā sastāva samazināšanās. Vienmēr esmu bijis obligātā karadienesta piekritējs. Uzskatu, ka valstij tas ir ļoti noderīgi – pat ekonomiskā ziņā, jo samazinās bezdarbs un jaunieši aug par labākiem pilsoņiem. Atgriezties vajadzētu arī pie rezerves brigāžu veidošanas. Amerikā rezervisti tiekas un atjauno zināšanas vismaz reizi mēnesī, Lietuvā tam varētu nepietikt naudas, taču būtu labi, ja viņi varētu savas iemaņas atjaunināt vismaz reizi piecos gados. Tikmēr igauņi uz mācībām aicina vismaz 2000 rezervistu un nākotnē sola šo skaitli palielināt līdz 10 000. Tā būtu jābūt arī Lietuvā,” uzskata Kronkaitis. “Rezerves spēki varētu noderēt, piemēram, lai neitralizētu “zaļos cilvēciņus” (tā dēvē krievu “pašaizsardzības vienību” kaujiniekus Ukrainā), ja viņi parādītos Lietuvā. Arguments, ka obligātais dienests pazemina bruņoto spēku kvalitāti, mani nekādi nepārliecina. Karavīru motivācija ir atkarīga no komandieriem, no viņu spējas iedvesmot,” uzskata Lietuvas armijas bijušais komandieris.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nēesmu dzirdējis, ka ASV savus tankus gatavotos mazgāt Baikala ezera krastā, bet ir solījumi Krievu tankus mazgāt Atlantijas okeāna krastā…Pārējais lai maksas komentāriem, grūtgalvīšiem un vienkārši stulbiem… ( dziemiņa ar vārdiem vēl ir apritē …do Britanskih morei… ).

  2. kartejais kara kurinatajs. USa bazes pa visu pasauli-tas ir normali.Krievija modernize savu armiju- tas uzreiz iekarotajs.

  3. stulbenis,Krievijai IRstrauji jābruņojas tāpēc, ka ASV UN NATO nekaunīgi lien virsū.

Draugiem Facebook Twitter Google+