×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. oktobris, 2013
Drukāt

Bažījas par zivīm nāvējošā piesārņojuma ieplūšanu Daugavā (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Beigta zivs ar ķīmiskajām vielām piesārņotajā Mārupītē pēc notekūdeņu noplūdes, dzēšot ugunsgrēku biroja ēku kompleksa "Baltais vējš" angārā.

Speciālistiem ir bažas, ka piesārņojums, kas konstatēts Ičas upē un Aiviekstes upē, varētu sasniegt arī Daugavu, piektdien Latvijas Televīzija sacīja Valsts vides dienesta Rēzeknes reģionās vides pārvaldes direktore Ērika Ruskule.

“Tās īstenībā ir mūsu bažas, jo mēs ne apjomu varam pateikt, ne arī par šīs te vielas ķīmisko sastāvu,” pauda speciāliste.

Piesārņojums nav redzams, uz to norāda tikai bojāgājušās zivis.

“Zivju bojāeja joprojām notiek. Mūsu versija, ka jauna piesārņojuma nav, tas ir esošais un viņš turpina plūst,” sacīja Ruskule.

Paraugi jau paņemti pagājušajā svētdienā un zivju un ūdens izmeklējumi joprojām turpinās.

Ruskule aicināja iedzīvotājus informēt par saviem novērojumiem upēs, kas varētu būt saistīti ar piesārņojumu. Makšķerniekiem savukārt jāatturas no tā loma paturēšanas, kas noķertas Aiviekstes un Ičas upēs, kamēr nav skaidrs kas vairāk par piesārņojumu un vielu iedarbība uz cilvēka organismu. Arī lauksaimniekiem jāatturas izmantot šo upju ūdens lopu dzirdīšanai.

Savukārt Lubānas novada domes priekšsēdētājs Tālis Salenieks LNT piektdienas rītā pavēstīja, ka Rēzeknē piektdien tiks sasaukta civilās aizsardzības komisijas sēde saistībā ar piesārņojumu Ičas upē, kas sasniedzis arī Aiviekstes upi.

Ja piesārņojums nokļuvis Aiviekstes upē, apdzīvotas vietas tas varētu sasniegt jau sestdien, minēja mērs. Viņš pieļauj, ka viela Ičas upē nonākusi jau agrāk, bet tā tikai atklāta svētdien. Apdzīvotu vietu apkārtnē nav, “tāda dabiska vide”.

Pašlaik ir tikai minējumi, no kurienes radies ķīmiskais piesārņojums. Varbūt no padomju laika noglabātām vielām, varbūt tā ir ļaunprātība. “Tie ir tādi minējumi, tiklīdz būs analīzes, tad arī sapratīs, kā tas tur ir nokļuvis,” norādīja Salenieks.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kārtējais pierādījums tam, ka ierēdņu masa ir valsts bremze. Tā var noindēt pus valsti,bet tie tikai gudri vāvuļo un tā laboratorija varbūt ir vispār jāslēdz, ja nevar operatīvi iztaisīt analīzes. Zelta vārdi tam ,kurš reiz teica- tārpi, kas noēd valsti.
    Nu kāds brīnums, ka kāds aktīvais zemnieks, beidzot sezonu pēc graudu nomiglošanas iztīrīja savu miglotāju no Raundapa vai kāda cita draņķa, labi izskaloja Ičā un viss…

  2. Šeit ir atkal redzams šis apbrīnojamais stulbums un vienaldzība !!! Jau nedēļu ņemās ap šo piesārņojumu un pat nevar pateikt kas tā par indi . Un tas viss 21. gadsimtā, kad zinātnieki ir spējīgi noķert un apskatīt VIENU (!) atomu ar mūsdienu tehnoloģijām . Tas tikai kārtējo reizi parāda valsts iestāžu idiotismu un neizdarību ! Un ja sāks mirt cilvēki ???

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.6
Alūksne +11.7
Daugavpils +10.9
Saldus +12.9
Liepāja +11.6
Jelgava +14.0
Ventspils +12.6
Limbaži +13
Madona +13.9
Rēzekne +12.1
Draugiem Facebook Twitter Google+