Latvijā
Sabiedrība

Baznīca izplata paziņojumu pēc ziņas par priestera aizturēšanu16

Foto AFP/LETA

“Romas Katoļu Baznīca nosoda jebkāda veida vardarbību, jo īpaši pret vāju un neaizsargātu cilvēku. Katra upura ciešanas ir ļaunums, kas prasa taisnīgu tiesu, t.i. vainīgā saukšanu pie atbildības, kā arī atbilstošas palīdzības sniegšanu upuriem,” reaģējot uz ziņu par katoļu priestera aizturēšanu aizdomās par seksuālu vardarbību pret kādu bezpalīdzības stāvoklī esošu vīrieti, teikts baznīcas izplatītajā pazinojumā.

Baznīca Latvijā paļaujas uz profesionālu Valsts policijas un tiesu sistēmas darbu un cer, ka tās pārstāvji rūpīgi un godprātīgi veiks lietas izmeklēšanu. Baznīca ir gatava nepieciešamības gadījumā sadarboties izmeklēšanas procesā.

Šobrīd Baznīcas rīcībā nav informācijas par lietas apstākļiem.
 
Jau vēstīts, ka policija aizdomās par bezpalīdzības stāvoklī esoša vīrieša seksuālu izmantošanu aizturējusi trīs personas, tostarp kādas garīgās konfesijas pārstāvi,

Portāls “Delfi”, balstoties uz savā rīcībā esošo informāciju, raksta, ka vecākais no aizturētās trijotnes ir priesteris Pāvels Zeiļa. Latvijas Romas Katoļu baznīcas interneta vietnē “katolis.lv” pieejamā informācija liecina, ka Zeiļa ir Rēzeknes Sāpju Dievmātes, Dukstigala un Prezmas draudzes prāvests, kā arī Mariāņu kongregācijas Latvijas vikariāta priekšnieks, Rēzeknes dekanāta dekāns.

Tāpat publiski pieejama informācija liecina, ka 2005.gadā Zeiļam piešķirts Rēzeknes goda pilsoņa statuss.

Policija informēja, ka aizdomās turētie iepriekš nav nonākuši policijas redzeslokā.

LA.lv